4

BLON BL-03 Purple Edition [PL]

recenzja słuchawek dokanałowych


1

BLON BL-03 to niekwestionowany lider sprzedaży i popularności ostatnich miesięcy. Mało kto nie skusił się na zakup lub odsłuch tych wypromowanych nie bez powodu słuchawek. Kusząca cena, świetna budowa i jakość wykonania oraz przetwornik znany z dużo droższych TANCHJIM Oxygen zestrojony dokładnie w ten sam sposób. BL-03 są znane od dawna, sam posiadam dwie pary – srebrną oraz grafitową, a recenzowana przeze mnie wersja to Purple Edition czyli w pewnym sensie hołd oraz uniesienie na fali sprzedaży i popularności najbardziej rozsławionego modelu firmy BLON.


Prezentacja zestawu

12

Zestaw składa się z:

 • pudełko
 • słuchawki BLON BL-03 Purple Edition
 • kabel o długości 1.2 m, wtyki 2 pin TFZ 0.78 mm, z wtyczką L jack 3.5 mm
 • 5 par tipsów silikonowych
 • materiałowy woreczek
 • instrukcja obsługi / karta gwarancyjna

Pudełko, w którym docierają do nas słuchawki jest standardowe dla modelu BL-03 oraz BL-05 (z drobnymi szczegółami). Wersja fioletowa to dokładnie takie samo wyposażenie jak w przypadku podstawowych kolorów – silver oraz gun. Mamy więc zatem dość duże oraz nietypowe w kształcie opakowanie tekturowe, z przezroczystym elementem zabezpieczającym całość, na którym nadrukowany został napis „BELIEF LETMUSICBURN OPPOTY NEVERGIVEUP”, którego znaczenia szukać próżno, ale jest akronimem do nazwy BLON. Na froncie widocznie są kopułki słuchawek, a poniżej skrywające resztę białe pudełko, na którym widnieje logo firmy.

8

W środku znajdziemy pozostałe wyposażenie, jakim uraczyła nas marka wcześniej wiele razy: materiałowy woreczek, 5 par tipsów silikonowych, kabel TFZ oraz instrukcję obsługi.


Jakość wykonania / Wygląd / Komfort

3

Budowę BLON BL-03 określiłbym jako jedne z najlepiej i najsolidniej wykonanych słuchawek, z którymi miałem styczność. Są dosyć małe, ale sprawiają słuszne wrażenie, że przetrwają wojnę nuklearną, a żaden upadek nie jest im straszny – może poza uszkodzeniami wnętrzności poprzez uderzenie. Materiał wykonania to stal nierdzewna, a wystające złącza na kabel TFZ (pod które podepniemy również standardowe kable 2 pin 0.78mm) są bardzo solidne. Jeśli chodzi o warstwę, która pokrywa słuchawki to w przypadku wersji srebrnej oraz.. ciemniejszej srebrnej – jest to chrom. W dzisiejszej recenzji prezentuję Wam lakierowany na fioletowo model BL-03, w pełnym połysku oraz fantazyjną brokatową powłoką, która wygląda obłędnie, a wykonanie jest perfekcyjne i sprawia, że chciałbym bić pokłony osobie za to odpowiedzialnej. Widziałem wiele tandetnie lakierowanych czy chromowanych słuchawek, które miały udawać coś lepszego niż to czym były, ale tutaj.. naprawdę klasa! Złote napisy na słuchawkach komponują się przy tym wyśmienicie i leżą mi osobiście niesamowicie. Wygląd oraz wykonanie samych słuchawek zatem oceniam na bardzo wysoką półkę.

9

Przechodząc jednak do akcesoriów, znów ta sama bajka. Mam wrażenie, że przedstawiciele marki BLON zupełnie nie czytają opinii klientów oraz recenzentów na temat swoich słuchawek. Muszę wyraźnie zaznaczyć, że fabryczny kabel, o ile jest w miarę dobrze wykonany jak na ten przedział cenowy, to niestety nie nadaje się zupełnie do tych i śmiem wątpić czy do jakichkolwiek słuchawek. Problem leży w kształcie odcinków pamięciowych, które są bardzo mocno zagięte, a przy okazji wtyczki TFZ osiadają bardzo głęboko w pinach słuchawek. Tworzy się bardzo ciasne połączenie, które potrafi wyciągać BL-03 z uszu, a ich budowa tylko pogłębia problem. Tulejki są bardzo krótkie i to wszystko w połączeniu daje nam zupełny brak dopasowania oraz izolacji, co równa się negatywnymi odczuciami z odsłuchu. Wielka szkoda, bo słuchawki są świetne w swoim przedziale cenowym, a wiele osób zraziło się już do BL-03 właśnie przez brak odpowiedniego komfortu.

5

7

Sytuacji nie ratują niestety również fabryczne tipsy dołączone do zestawu, gdyż słuchawki dzięki nim osiadają w uchu zbyt płytko, a izolacja nie jest dokładna. Powoduje to braki w pasmach, szczególnie wpływając na braki w niskich tonach. Ja już przy swoich pierwszych BL-03 wyczułem potencjał tych słuchawek i od razu po pierwszym odsłuchu połączyłem słuchawki z dobrym i wygodnym kablem, przy okazji zmieniając tipsy na „nieśmiertelne” już u mnie KZ Starline. Efekt przerósł moje oczekiwania, gdyż BLON’y diametralnie odmieniają swoje oblicze w przypadku odpowiedniego dopasowania i w przypadku użycia dobrej jakości kabla, ponieważ fabryczny w słyszalnym stopniu obniża jakość dostarczanego dźwięku.

14

Generalnie zaznaczyć trzeba, że BL-03 nie są najłatwiejszymi słuchawkami jeśli chodzi o kwestię dopasowania do ucha, czy izolację. Ja miałem to szczęście, że pomimo lekkich początkowych niedogodności udało mi się jednak ułożyć słuchawki poprawnie. Powiem więcej – są dla mnie naprawdę bardzo, bardzo wygodne w użyciu. Znam jednak przypadki, że wielu osobom ta sztuka zupełnie nie wyszła i musieli pożegnać się ze swoimi nowo zakupionymi dokami. Trzeba mieć to na uwadze przy zakupie BL-03. Zupełnym przeciwieństwem w tej kwestii są chociażby recenzowane przeze mnie niedawno BL-05, które zostały diametralnie odmienione w budowie, co poskutkowało ponadprzeciętnym komfortem użytkowania. W jakiś sposób więc firma stara się dotrzeć do konsumenta, choć może to tylko przypadek patrząc na dołączone również do BL-05 te same akcesoria? 😉


Specyfikacja techniczna

2

 • Rodzaj przetworników: 1 x przetwornik dynamiczny 10mm Carbon Nanotube
 • Impedancja: 32 Ohm
 • Czułość: 102 dB
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 KHz
 • Kabel: długość 1.2 m, wtyki 2 pin TFZ 0.78 mm, z wtyczką L jack 3.5 mm, odcinki pamięciowe
 • Materiał wykonania: stal nierdzewna, lakierowana

Dźwięk

13

Na wstępie zaznaczę, że wersja fioletowa jest identyczna dźwiękowo w stosunku do pozostałych opcji, które są dostępne od samego początku. Jest to absolutnie ten sam produkt, tylko w nowej wersji kolorystycznej.

Niskie tony wyróżniające się na pierwszym planie. Nie są to jednak tylko basowo brzmiące słuchawki, bo wyróżnić można tu pozostałe składowe, których niskie partie nie przytłaczają. Owszem, jest tego dołu sporo ilościowo, bas jest miękki, sprężysty i energiczny i dobrze kontrolowany. Przy tym jest to najbardziej ciekawe pasmo, dające wiele radości z odsłuchu. Świetna tekstura, jakość, ponadprzeciętna szybkość, detaliczność. Uderzenie subbasu jest tutaj solidne. Sama głębia basu nie jest zbyt przenikliwa, ale dzięki temu nie jest też przytłaczającym czynnikiem. BL-03 nadadzą się świetnie do mocniejszych utworów i nadadzą im nowej świeżości.

Tony średnie podążają tuż za basem, wybijając się przed wyższe partie, ale nieznacznie. Wokale są dużo bardziej wyraziste i żywe niż instrumenty, które potrafią się wkomponować zbyt mocno w solidny dół. Jednakże to właśnie instrumenty brzmią bardziej naturalnie, z odpowiednią barwą i wyważeniem. Wokale potrafią od czasu do czasu zirytować, jeśli wchodzą na wyższe rejestry – szczególnie damskie głosy. Średnica nie jest zbyt rozwinięta jeśli chodzi o szczegółowość i wierność w odwzorowaniu dźwięku, ale nie jest źle. Można zauważyć tutaj braki w jakości w porównaniu z pozostałymi konkurentami w tym segmencie. Niestety (albo stety) laboratoryjna precyzja nie jest tutaj motywem przewodnim i raczej nikt projektując te słuchawki nie chciał stworzyć propozycji do odsłuchu studyjnego.

Wysokie tony wygasają dosyć szybko, nie są może najlepszej jakości i nie wybrzmiewają doskonale, ale są mocno napowietrzone co potęguje wrażenie przestrzenności i jakości w tych słuchawkach. Dosyć stonowane i spokojne. Nie wybijają się przed szereg, nie sypią niepotrzebnie „piaskiem”, czy „piskiem”. W żadnym wypadku wysokich tonów nie brakuje, wręcz przeciwnie – jest ich całkiem sporo.

Scena / Holografia jest szeroka i umiarkowanie głęboka, a słuchawki grają mocno efektownie. Pierwsze odsłuchy są naprawdę fascynujące i mocno odrealniają od świata rzeczywistego przez budowanie kolejnych planów przed nami i obok nas. Osobiście lubię taki typ grania, choć na dłuższą metę osoby szukające ogromnego realizmu, bez zbędnego efekciarstwa mogą być rozczarowane, a efekt ten może męczyć po jakimś czasie. Pozycjonowanie dźwięku w przestrzeni jest bardzo dobre. Kierunki w obrazowaniu utworów są mocno zaznaczone i perfekcyjnie wyważone, dając nam odpowiednie wrażenie holografii.

Separacja jest na naprawdę przyzwoitym poziomie. Pozwala bez problemu namierzyć dźwięki i skupić się na nich, w odpowiednio zadanym kierunku. Rozdzielność dźwięków jest zadowalająca, ale nie laboratoryjna – słuchawki wyraźnie idą w stronę rozrywkowego i energicznego grania, czasami „mieląc” jedne dźwięki z drugimi w bardzo mocno skomplikowanych utworach. Generalnie jednak zazwyczaj jest nieźle.


Porównania

BLON BL-03 vs BLON BL-05: Poczynając od najniższych partii dźwiękowych to bas w BL-05 jest lekko odchudzony, jakościowo jest bardzo dobrze i w zasadzie technicznie jest to to samo co BL-03 tylko ilość jest inna. BL-03 mają tego basu więcej i jest mocniej zaznaczony. Nie znaczy to jednak, że basu w BL-05 jest mało czy go brakuje, subbas jest wyczuwalny namacalnie, ale midbas znów nie buczy nam nieustannie w uchu. „Piątka” przy trochę mniejszej ilości basu jest również lekko przyciemniona w sygnaturze. BL-05 są ogólnie cichsze od BL-03 w identycznych warunkach grania, przez co może wydawać się, że są wycofane względem nich. Moim zdaniem są po prostu bardziej zachowawcze i lekko stonowane, choć nie anemiczne. Jakościowo średnica jest bardziej przejrzysta, a wysokie tony są dużo lepszej jakości. BL-05 strojone są na mniej krzykliwe, bardziej gładkie i wyrównane. Jednocześnie idąc tym tropem odkryjemy, że BL-05 są trochę mniej detaliczne niż BL-03, ale nie jest to duża różnica. BL-05 są bardziej równe dźwiękowo i przyjemniej się ich używa. Scena w BL-05 jest dobrze rozciągnięta i poukładana, a dźwięki są głębokie i dobrze wybrzmiewają. W zasadzie podobnie jest w BL-03, ale tu jest krzykliwiej, a przecież BL-05 krzykliwe nie są, instrumenty i wokale na scenie również brzmią imponująco, gdzie przy okazji dynamika jest lepsza.

BLON BL-03 vs CVJ CSA: Jeśli chodzi o wygodę to bezsprzecznie CSA góruje i nad BL-03 ma wyraźną przewagę, ponieważ nie sprawiają one żadnych problemów z dopasowaniem do uszu oraz komfortem użytkowania. BL-03 jednak wykonanie mają dużo lepsze, są zrobione z metalu, co sprawia, że słuchawki są praktycznie niezniszczalne. Dźwiękowo różnice o dziwo nie są tak duże jakby się można było spodziewać, stoją technicznie na podobnym poziomie. Scena w obu słuchawkach jest rozbudowana, obie pary grają mocno przestrzennie, CSA delikatnie bardziej. Dół w BL-03 jest miękki, czasami rozlany, jest go dosyć dużo w porównaniu do CVJ CSA, które technicznie mają bas pod jeszcze większą kontrolą i trzymają go mocniej w ryzach, ale jest go trochę mniej ilościowo. Średnica w CSA jest bardziej z przodu niż w BL-03, które grają wyraźnie mocniej na planie „V” niż recenzowane słuchawki. Wokale w obu słuchawkach za to są podobne, ciepłe, naturalne i niemęczące. Wysokie tony to domena CSA, jest ich wyraźnie więcej niż w BLON’ach i mimo delikatnej krzykliwości BL-03 to jednak CSA potrafi zakrzyczeć mocniej i bardziej dobitnie. Generalnie CVJ CSA są przesunięte delikatnie względem BL-03 w kierunku jasnego grania, ale z zachowaniem podobnych, przeciętnych technikaliów.

Blon BL-03 vs KBear KB04: BL-03 to król w swoim przedziale cenowym, bijący na głowę praktycznie wszystko co spotka na swojej drodze, nie polegający nawet przy kilkukrotnie droższych od siebie słuchawkach. To wybitne doki, które potrafią niesamowicie wciągnąć z pasją w odsłuch swoich ulubionych utworów. Z tego względu pojedynek KB04 z BL-03 jest niełatwy. Już na starcie przez swój status Blony mają plus do prezencji, a KB04 musi nadrabiać czym się da. Niskich tonów generalnie w KB04 jest mniej niż w BL-03. W KBear bas ma ładną fakturę, jest bardzo szybki, wyważony odpowiednio między midbasem i subbasem. Midbas jest lekko rozmyty, subbas nie jest tak mocno podbity jak w Blonach. Jednak faktura i trzymanie się w ryzach oraz szybkość basu jest jednak po stronie KB04. Wrażenia przestrzenne mocniejsze do dostrzeżenia są w BL-03, jednak KB04 wcale nie odstaje mocno, bo w tej kwestii też ma wiele do powiedzenia. KBear broni się przepiękną średnicą, która szepcze nam do ucha bezpośrednio, blisko, przyjemnie. Blony to rozrywkowe diabły, szalejące i szarpiące za każdą nutkę, którą mają okazję wybrzmieć. KB04 również nadają się do tego typu muzyki, ale robią to spokojniej w porównaniu z BL03. Blony jak to Blony robią efekt „wow”, którego aż tak nie odczujemy w KB04 bo te staraja się prezentować tą samą muzykę w trochę inny, jednak w porównaniu do BL-03, nienachalny sposób. Technicznie zatem gdy naprawdę oswoimy się z KBear dostrzeżemy, że poza tą energią, która tak emanuje od Blonów w zasadzie KB04 biją je na głowę aspektami technicznymi takimi jak czystość przekazu, separacja instrumentów czy ilość i jakość detali. Kontrola muzyki pod wieloma względami jest lepsza w słuchawkach KBear i twierdzę tak mimo, że BL-03 darzę naprawdę wielką sympatią. Poza tymi wszystkimi aspektami dźwiękowymi pozostaje jeszcze jedna rzecz, którą KB04 robią lepiej – izolacja oraz komfort.

BLON BL-03 vs KBear Diamond: Zacięta walka, oj zacięta.. Blon’y to jedne z moich ulubionych słuchawek z Chin ostatnimi czasy. Jeśli chodzi o energię to Blony przeważają delikatnie nad Diamond bo wyrywają się przed szereg właściwie przed każdymi słuchawkami z mojej top listy. Chyba właściwie tym mnie urzekły. Poza tym Diamond mają solidniejszą podstawę subbasową, lepiej ten bas kontrolują i jest on głębszy. Jeśli chodzi o midbas to jest właściwie bardzo zbliżony w obu parach, w podobnej ilości, lekko rozmyty i gładki. Kontrola nad dźwiękiem, separacja i skuteczność bardzo podobna zarówno w BL-03, jak i Diamond. Średnica również szepcze do ucha podobnie, w podobnej odległości. Są strojone do podobnych brzmień. Holografia oraz wybrzmiewanie instrumentów na scenie dużo lepsze w KBear. Technicznie Diamond mają lepsze warunki, jeśli chodzi o muzykalność to Blon przodują, ale tuż za nimi depcze po piętach Diamond ze swoją potężną detalicznością i głębią.


Podsumowanie

6

BLON BL-03 to bardzo dobre słuchawki w swoim przedziale cenowym, ze świetnym rozrywkowym brzmieniem oraz niesamowicie solidną budową. Obecnie można je dostać w kwocie około 90 zł, co czyni je w dalszym ciągu propozycją ciężką do ominięcia przy poszukiwaniach odpowiedniego modelu słuchawek dla siebie. Minusem niestety są dołączone akcesoria, które wypadałoby zmienić już na samym starcie, a więc dochodzi nam koszt kabelka oraz tipsów. Moim zdaniem warto jednak w to zainwestować, bo słuchawki odwdzięczają się z nadwyżką, zarówno dźwiękiem, jak i komfortem. Nie wiem co BL-03 mają w sobie, ale ewidentnie coś w nich jest przyciągającego, co sprawia, że można im wiele wybaczyć bez mrugnięcia okiem. BL-03 to słuchawki, które warto choć raz po prostu mieć w życiu.


Słuchawki BLON BL-03 Purple Edition możecie zakupić w zaprzyjaźnionym sklepie AK Audio Store z moim kuponem rabatowym „RYAN”.

Dostępne kolory: fioletowy, srebrny, grafitowy

Link do aukcji ze słuchawkami: BLON BL-03 Purple Edition

Cena regularna: ???                   Cena z kuponem: ???


1. Wchodzimy na aukcję, wybieramy co chcemy kupić i klikamy „Buy”.

2. Wybieramy metodę płatności np. Przelewy24/PayU, klikamy „+Leave message” zaraz pod produktem i wpisujemy notką do sprzedawcy nasz kod rabatowy (RYAN), po czym zamawiamy klikając „Place order”. W tym miejscu zanim klikniemy „Place order” można jeszcze ewentualnie użyć kuponów po prawej stronie – Select Coupon oraz Aliexpress Coupon.

3. Teraz po prostu zamykamy okno płatności (kartę z payu/przelewy24). Sprawi to, że nie opłacimy zamówienia od razu.

4. W tym momencie mamy zamówienie w „My orders” na Aliexpress, które nie zostało opłacone.

5. Czekamy na zmianę ceny przez sprzedawcę (robi to manualnie, zazwyczaj jest to wykonane na drugi dzień z samego rana – inna strefa czasowa) i wtedy dopiero opłacamy zamówienie klikając na „Pay now” przy produkcie w „My orders”.


BLON BL-03 Purple Edition [ENG]

in-ear earphones review


1

BLON BL-03 is the undisputed leader in sales and popularity in recent months. Hardly anyone bought or listened to these earphones, which were promoted for a few reasons. Nice price, great build and quality of workmanship, and the driver known from much more expensive TANCHJIM Oxygen tuned in exactly the same way. BL-03 has been known for a long time, I myself have two pairs – silver and gun, and the version I reviewed is Purple Edition, which is in a way a tribute and a wave of sales and popularity of the most famous model from BLON.


Presentation of the set

12

The set consists of:

 • box
 • BLON BL-03 Purple Edition earphones
 • cable 1.2 m, 2 pin TFZ 0.78 mm connectors, with a 3.5 mm L jack
 • 5 pairs of silicone tips
 • material bag
 • user manual / warranty card

The box in which the earphones are delivered to us is standard for the BL-03 and BL-05 models (with small details). The purple version is exactly has the same equipment as in the basic colors – silver and gun. So we have quite a large and unusual in shape cardboard packaging, with a transparent element securing the whole, on which the inscription „BELIEF LETMUSICBURN OPPOTY NEVERGIVEUP” has been printed, the meaning of which is vain, but it is an acronym for the name BLON. On the front there are earphone shells, and below the white box with the company logo hiding the rest.

8

Inside, you can find other equipment that the brand has gave us many times before: a material bag, 5 pairs of silicone tips, a TFZ cable and a user manual.


Product quality / Appearance / Comfort of use

3

I would describe the construction of the BLON BL-03 as one of the best and most solidly made earphones I have used. They are quite small, but rightly give the impression that they will survive a nuclear war, and they will not be afraid of any fall – apart from damage to their insides caused by impact. The material is made of stainless steel, and the connectors for the TFZ cable (to which we will also attach standard 2-pin 0.78mm cables) are very solid. As for the layer that covers the earphones, in the case of the silver version and the darker silver version – it’s chrome. In today’s review, I present to you the purple model BL-03, in full gloss and fancy glitter coating, which looks amazing, and the workmanship is perfect and makes me want to great to the person responsible for it. I’ve seen a lot of bad painted or chrome earphones that were supposed to pretend to be something better than what they were, but here… really class! The golden inscriptions on the earphones fit together perfectly and look amazing for me personally. So I estimate the appearance and workmanship of the BL-03 on a very high rating.

9

Moving on to accessories, however, the same problem again. I have the impression that the BLON brand representatives do not read the opinions of customers and reviewers about their earphones at all. I must clearly point out that the factory cable, while it is reasonably well made for this price range, is unfortunately not suitable for these and I dare to doubt whether it is for any earphones. The problem lies in the shape of the memory sections, which are very strongly bent, and by the way, the TFZ plugs sit very deep in the earphone connectors. A very tight connection is created that can pull the BL-03 out of the ears, and their construction only aggravates the problem. The noozles are very short and all this combined gives us a complete lack of fit and isolation, which equates to negative feelings from the listening session. It’s a pity, because the earphones are great in their price range, and many people have already become alienated from the BL-03 because of the lack of adequate comfort.

5

7

Unfortunately, the situation is also not helped by the factory tips attached to the set, because the earphones thanks to them sit too shallow in the ear, and the insulation is not precise. This causes deficiencies in the frequencies, especially affecting the bass. Already with my first BL-03, I felt the potential of these earphones and immediately after the first listening I connected the earphones with a good and comfortable cable, by the way changing the tips to „immortal” already in my KZ Starline. The effect exceeded my expectations, because the BLONs radically change their face in the case of an appropriate fit and in the case of using a good-quality cable, because the factory-made cable significantly reduces the quality of the delivered sound.

14

In general, it should be noted that the BL-03 earphones are not the easiest earphones when it comes to fitting to the ear or insulation. I was lucky that despite some initial inconveniences, I managed to arrange the earphones correctly. I will say more – for me they are really, very comfortable to use. However, I know cases where many people did not work out this art completely and they had to say goodbye to their newly purchased iems. You have to keep this in mind when purchasing BL-03. The complete opposite in this regard is the recently reviewed BL-05, which have been radically changed in construction, which resulted in above-average comfort of use. So somehow the company tries to reach the consumer, but maybe it’s just a coincidence looking at the same accessories also included with the BL-05? 😉


Technical specification

2

 • Type of drivers: 1 x 10mm Carbon Nanotube Dynamic Driver
 • Impedance: 32 Ohm
 • Sensitivity: 102 dB
 • Frequency response: 20 Hz – 20 KHz
 • Cable: 1.2 m long, 0.78 mm 2 pin TFZ connectors, with 3.5 mm L jack, memory sections
 • Material: stainless steel, painted

Sound

13

At the first, I have to point that the purple version is sonically identical to the other options that are available from the very beginning. It is absolutely the same product, only in a new color version.

Low tones stand out in the foreground. However, these are not only bass-sounding earphones, as there are other components that do not overwhelm the low parts. Yes, there is a lot of bass here, the bass is soft, springy, energetic and well controlled. At the same time, it is the most interesting frequency range, giving a lot of joy to listening. Great texture, quality, above-average speed, detail. The sub-bass impact is solid here. The depth of the bass itself is not very penetrating, but therefore it is also not an overwhelming factor. BL-03 will be great for stronger songs and give them a new freshness.

The mids follow just behind the bass, breaking through the upper parts, but only slightly. Vocals are much more expressive and lively than instruments that can blend too much into a solid bass. However, it is the instruments that sound more natural, with the right timbre and balance. Vocals can be irritating from time to time when they go to the higher registers – especially female voices. The midrange is not too developed in terms of detail and fidelity in reproducing the sound, but it is not bad. Quality shortcomings can be seen here compared to other competitors in this segment. Unfortunately (or fortunately) laboratory precision is not the leitmotif here, and nobody wanted to create a proposition for a studio listening session when designing these earphones.

The highs fade out quite quickly, they are maybe not of the best quality and they do not sound perfectly, but they are very aired, which enhances the feeling of spaciousness and quality in these earphones. Quite subdued and calm. They do not stand out in front of the line, they do not sprinkle with „sand” or „screech” unnecessarily. There is no shortage of treble by any means, on the contrary – there are quite a lot of them.

Stage / Holography it is wide and moderately deep, and the earphones sound very effective. The first listening sessions are really fascinating and make them far from the real world by building new planes in front of us and next to us. Personally, I like this type of playing, although in the long run, people looking for great realism, without unnecessary flashiness, may be disappointed, and this effect may tire after some time. The positioning of the sound in space is very good. The directions in the imaging of the pieces are strongly marked and perfectly balanced, giving us the right impression of holography.

The separation is at a really decent level. It allows you to easily track sounds and focus on them in the right direction. The resolution of the sounds is satisfactory, but not laboratory-based – the earphones are clearly heading towards entertaining and energetic playing, sometimes „grinding” some sounds with another in very complicated pieces. In general, however, it is usually good.


Comparisons

BLON BL-03 vs BLON BL-05: Starting from the lowest sound parts, the bass in the BL-05 is slightly slimmed down, it is very good qualitatively and technically it is the same as the BL-03, only the quantity is different. The BL-03 have more of this bass and it is more pronounced. It does not mean, however, that there is little or no bass in the BL-05, the sub-bass is palpable, but the mid-bass does not hum our ears constantly. „Five” with a little less bass is also slightly dimmed in the signature. The BL-05 are generally quieter than the BL-03 under identical playing conditions, which may make them appear withdrawn from them. In my opinion, they are just more conservative and slightly subdued, although not anemic. Qualitatively, the midrange is clearer and the treble is of much better quality. The BL-05 are tuned to be less flashy, more smooth and even. At the same time, following this lead, we discover that the BL-05 are a bit less detailed than the BL-03, but that is not a big difference. The BL-05 are more even sonically and are more pleasant to use. The scene in BL-05 is well stretched and organized, and the sounds are deep and well resonant. In fact, it is similar in the BL-03, but here it is more flashy, and the BL-05 is not flashy, the instruments and vocals on the stage also sound impressive, where the dynamics is better.

BLON BL-03 vs CVJ CSA: When it comes to comfort, CSA undoubtedly dominates and has a clear advantage over BL-03, because they do not cause any problems with adjusting to the ears and comfort of use. The BL-03, however, are much better made, they are made of metal, which makes the earphones practically indestructible. When it comes to sound, the differences are surprisingly not as big as you might expect, they are technically on a similar level. The scene in both earphones is extensive, both pairs sound very spacious, CSA slightly more. The bottom line of the BL-03 is soft, sometimes spilled, there is quite a lot of it compared to the CVJ CSA, which technically have the bass under even more control and keep it tighter, but a little less quantified. The diameter in the CSA is more up front than in the BL-03, which sound much stronger on the „V” plan than the reviewed earphones. The vocals in both pairs are similar, warm, natural and fatigue-free. Treble is the domain of CSA, there are clearly more of them than in the BLONs, and despite the BL-03’s delicate loudness, the CSA can scream stronger and more distinctly. In general, the CVJ CSA are slightly shifted in relation to the BL-03 in the direction of bright playing, but with similar, average technicalities.

Blon BL-03 vs KBear KB04: BL-03 is a king in its price range, beating practically everything on its way, not relying even on earphones several times more expensive than each other. These are outstanding iems that can incredibly engage with passion in listening to your favorite songs. For this reason, the fight between KB04 and BL-03 is not easy. Already at the start, due to their status, Blons have a plus to their presence, and KB04 has to make up for it. There is generally less bass in the KB04 than in the BL-03. In KBear, the bass has a nice texture, it is very fast, well-balanced between the midbase and the subbass. The midbas is slightly blurred, the subbass is not as heavily boosted as in the Blons. However, the texture and keeping in check as well as the speed of the bass is on the KB04’s side. The spatial impressions are stronger in the BL-03, but the KB04 does not stand out much, because it also has a lot to say in this matter. KBear defends itself with a beautiful midrange that whispers directly into our ear, close and pleasantly. Blons are entertaining devils, going crazy and tugging at every note they have the opportunity to sound. KB04 are also suitable for this type of music, but they do it more calmly compared to BL03. Blons make a „wow” effect, which we will not feel so much in KB04 because they try to present the same music in a slightly different, but unobtrusive way compared to the BL-03. Technically, therefore, when we really get used to KBear, we will notice that apart from the energy that emanates from the Blons, KB04 basically beats them with technical aspects such as the purity of the presentation, the separation of instruments or the quantity and quality of details. Music control is better in KBear earphones, and I say this, even though I really like the BL-03. In addition to all these sonic aspects, there is one more thing the KB04 do better – isolation and comfort.

BLON BL-03 vs KBear Diamond: Hard fight, oh hard… Blon’s are one of my favorite earphones from China recently. When it comes to energy, the Blon’s slightly outweigh the Diamond because they stand out in front of most every earphones on my top list. I think they really captivated me. In addition, Diamond’s have a more solid sub-bass base, they control this bass better and it is deeper. When it comes to the midbas it is actually very similar in both pairs, in a similar amount, slightly blurred and smooth. Sound control, separation and efficiency very similar on both the BL-03 and the Diamond. The diameter also whispers in the ear similarly, at a similar distance. They are tuned to similar sounds. Holography and sounding of instruments on stage much better in KBear. Technically Diamond has better conditions when it comes to musicality, Blon excels, but right behind them is Diamond with its powerful detail and depth.


Summary

6

BLON BL-03 are very good earphones in their price range, with great entertaining sound and an incredibly solid construction. Currently, you can get them in the amount of about 90 pln, which makes them still a difficult proposition to avoid when looking for a suitable earphone model for yourself. The downside, unfortunately, are the included accessories that should be changed at the very start, so we have the cost of the cable and tips. In my opinion, however, it is worth investing in it, because the earphones pay off with a surplus, both in sound and comfort. I don’t know what the BL-03 have in them, but there is clearly something appealing about them, which makes them forgivable without batting an eye. BL-03 are earphones worth having at least once in your life.


You can buy BLON BL-03 earphones in a friend’s AK Audio Store with my „RYAN” discount coupon.

Available colors: purplesilver, gun

Link to auction with earphones: BLON BL-03 Purple Edition

Regular price: ???                 Price with coupon: ???


1. We enter the auction, choose what we want to buy and click „Buy”.

2. Choose the payment method, e.g. Przelewy24 / PayU, click „+ Leave message” right under the product and enter our rebate code (RYAN) with the seller, and then order by clicking „Place order”. Here, before you click „Place order” you can still use the coupons on the right – Select Coupon and Aliexpress Coupon.

3. Now we just close the payment window (payu card / transfers24). This means that we will not pay for the order right away.

4. At this time, we have an order in „My orders” on Aliexpress that has not been paid.

5. We are waiting for the seller to change the price (he does it manually, usually it is done the next day in the morning – another time zone) and then we pay the order by clicking „Pay now” next to the product in „My orders”.