8

KZ ZSN Pro X [PL]

recenzja słuchawek dokanałowych


Marka KZ (Knowledge Zenith) kojarzy się już chyba każdemu kto interesuje się choć trochę tematem słuchawek z Chin. Opisywany dzisiaj model to ulepszona wersja ZSN Pro, dodatkowo oznaczona literką X, w bardziej stonowanej i eleganckiej kolorystyce, przyciągająca uwagę. W skrócie.. X to ulepszona wersja Pro, która jest ulepszoną wersją ZSN. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem wątpliwości 😀 Uciekając od żarcików wspominać nie muszę, że firma ma w zwyczaju wypuszczać bardzo wiele modeli w krótkim czasie, wręcz zalewając nas co chwilę nowościami. Niestety nie jestem w stanie opisać wszystkich, ale akurat ten model spodobał mi się wyjątkowo. Zatem przejdźmy do testu 😉


Prezentacja zestawu

1

3

Zestaw składa się z:

 • pudełko
 • słuchawki KZ ZSN Pro X
 • kabel o długości 1.25 m, wtyki 2 pin 0.75 mm QDC, z wtyczką L jack 3.5 mm
 • 4 pary tipsów silikonowych
 • instrukcja obsługi / karta gwarancyjna

7

Matowe pudełko, które jest standardem dla wielu modeli KZ nie zostało wzbogacone żadnym niecodziennym elementem przełamującym „zwyczajność”. Zmianom ulega tylko zdjęcie nadrukowane na przodzie oraz specyfikacja znajdująca się na odwrocie. Również przezroczysta warstwa giętkiego tworzywa przykrywająca całość w środku jest typowa w obecnym na dzisiejsze standardy pakowaniu słuchawek. W zestawie otrzymamy niezbyt wiele akcesoriów – ulepszony względem modelu ZSN Pro posrebrzany kabel oraz 4 pary silikonowych tipsów. Trzy z nich to moje ulubione KZ Starline, dzięki którym każdy kolejny zakup słuchawek od tej firmy przyprawia mnie o uśmiech. Jedna para to czyste, czarne silikony, które mogą przypaść do gustu tym osobom, dla których Starline są niewygodne. Do tego w załączeniu otrzymamy instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. W zasadzie to wszystko. Moim zdaniem dosyć mało, ale umówmy się – ZSN Pro X nie są drogimi słuchawkami, a to co dostajemy jest na naprawdę bardzo dobrym poziomie, zarówno wizualnym jak i jakościowym.


Jakość wykonania / Wygląd

8

Otrzymujemy produkt wykonany bardzo estetycznie oraz solidnie. Do gustu przypadł mi szczególnie złoty kolor, który jednocześnie nie wygląda tandetnie, a wręcz przeciwnie – mat jest elegancki i stonowany. Materiał wykonania to żywica w połączeniu z cynkiem. Zupełnie metalowe są zewnętrzne kopułki słuchawek, które można zdjąć odkręcając śrubkę oraz dosyć duże tulejki z wyprofilowaniami pod tipsy. Z żywicy z kolei ukształtowane zostały w ergonomiczny sposób muszle słuchawek, które są idealnie gładkie oraz dopasowane do ucha. Półprzezroczystość tego materiału sprawia, że mamy podgląd na wnętrze. Staje się to powoli nieodłącznym elementem wielu słuchawek, by sprawiać wrażenie sprzętu wiele droższego niż jest. Jednocześnie absolutnie nie uważam, że to minus, gdyż mi ten poziom estetyki osobiście bardzo odpowiada, pod warunkiem, że wykonane jest to ładnie, solidnie i z użyciem dobrych materiałów.

6

Wspominając o wnętrzu trzeba zaznaczyć, że użyte przetworniki w modelu Pro X to kolejno 10 milimetrowy głośnik dynamiczny odpowiadający za niskie i średnie tony oraz przetwornik armaturowy o oznaczeniu 30095 odtwarzający wyższe partie. Jak wspomina producent – strojenie względem modelu ZSN Pro zostało poprawione w celu uzyskania większej analityczności w przekazie dźwięku. Spodziewać się zatem można bardziej studyjnego oraz detalicznego brzmienia, ale czy kosztem rozrywkowości, z której słynie KZ?

10

Bardzo podoba mi się również wygląd dołączonego kabelka. Jest elegancki, wykonany z 4 posrebrzanych żył skręconych ze sobą w standardowy dla manufaktury chińskiej sposób. Jednocześnie niekoniecznie kształtem dla mnie odpowiednim elementem jest wtyk jack. Ma dosyć specyficzny kształt i jest duży, co wygląda delikatnie dziwnie i niepraktycznie w połączeniu z niektórymi odtwarzaczami. Kabelek całościowo jest jednak lekki, solidny i ma odpowiednio wyprofilowane elementy zauszne. Złącze do podpinania słuchawek jakie wykorzystano w kablu to 2 pin 0.75 mm QDC z miejscami na wystające z ZSN Pro X zaokrąglone konektory.

5

Wygląd KZ ZSN Pro X oceniam na bardzo duży plus, szczególnie biorąc pod uwagę poprzedni wygląd ZSN Pro i wersje kolorystyczne, które w żadnym stopniu nie zachęcały mnie do zakupu. Srebrny w połączeniu z niebieskim, zielonym czy fioletowym? Zupełnie nie trafia to w mój gust i mam wrażenie, że użytkownicy podzieliliby moje zdanie na ten temat. Nowe X w trzech odmianach – złotej, czarnej oraz niebieskiej – powinny zrobić na rynku niemałe zamieszanie.


Komfort użytkowania

4

KZ ZSN Pro X to słuchawki wyprofilowane mocno pod ucho, zupełnie podobnie jak w przypadku pozostałych słuchawek KZ tego typu, jak chociażby KZ ZSX – tutaj jednak akurat panel zewnętrzny ma zupełnie inny kształt. Trochę przypominają zapomniane już dawno Tripowin TP10, jednak z większym i mocniejszym profilowaniem. Bezpośrednio przekłada się to na komfort użytkowania, a przez bardzo dobre wykończenie i precyzję w dopracowaniu słuchawek – nie mogę im nic zarzucić w kwestii ergonomii. Zaznaczyć muszę, że nie są to najmniejsze, ani też nawet małe słuchawki. Sytuacja analogiczna do tematu słuchawek KZ ZSX, gdyż wielkościowo są bardzo podobne, ale też przy tym równie komfortowe. Metalowe tulejki są dosyć duże, ale też odpowiednio długie (nie za długie) żeby słuchawki pewnie osiadały w kanale słuchowym. Ulokowane pod kątem ułatwiają aplikację oraz poprawiają komfort. Dołączone akcesoria w zupełności wystarczą do odsłuchów i codziennego użytku. Kabelek jest bardzo komfortowy, nie wywiera zbytniego nacisku, nie wyciąga słuchawek z uszu, trzyma je pewnie i odpowiednio ułożone w uchu. Silikonowe tipsy to jedne z moich ulubionych, najwygodniejszych jakie kiedykolwiek używałem ze słuchawkami dokanałowymi.


Specyfikacja techniczna

2

 • Rodzaj przetworników: 1 x przetwornik dynamiczny 10 mm + 1 x przetwornik armaturowy 30095
 • Impedancja: 25 Ohm
 • Czułość: 112 dB
 • Pasmo przenoszenia: 7 Hz – 40 KHz
 • Kabel: 1.25 m długości, z pozłacanym L jackiem 3.5 mm, wtyki 2 pin 0.75mm QDC, odcinki pamięciowe
 • Materiał wykonania: żywica + cynk

Dźwięk

9

Niskie tony: O dziwo bas nie jest przytłaczający, ma odpowiednią masę i wypełnienie, ale zazwyczaj nie gra pierwszych skrzypiec. Wszystko zależy od tego w jaki sposób prezentuje się nagranie, bo czasami jest go naprawdę dużo i pompuje powietrze jak subwoofer, ale technicznie zawsze jest w ryzach, szybki i dynamiczny. Jeśli w nagraniu w danym momencie niskich tonów ma nie być to ich nie usłyszymy, a wszelkie mgiełki i ocieplanie utworu w nieodpowiednim momencie tutaj nie występuje. Niskie tony są głębokie, sprężyste, wibrujące. Subbas jest mocniej zauważalny niż midbas, ma potężny wykop, ale ilościowo jest świetnie zestrojony względem pozostałych pasm. Wybrzmiewanie jest raczej krótkie z racji bardzo szybkiej reakcji przetwornika dynamicznego i nie zalewanie pozostałych pasm. Generalnie dużo zależy od nagrania, zróżnicowanie pod tym kątem jest ogromne, a niskie tony spodobają się zarówno basolubom, jak i szukającym po prostu dobrej podstawy basowej w utworach. Bardzo podobnie oddane niższe pasmo mają KZ ZSX, choć ten ma większą masę i jest go trochę więcej.

Tony średnie: Wokale oraz średnica są ciepłe, lekko wycofane względem niskich tonów, ale w prezencji pomaga im ogrom przestrzeni, która bije od słuchawek, wraz z tymi charakterystycznymi iskierkami. Są po prostu przyjemne, oddane naturalnie, bez zbędnego efekciarstwa, koloryzowania, ale z nutą tej zawiesiny w powietrzu. Jest bardzo detalicznie, jest dużo szczegółów, kobiece oraz męskie głosy są bezbłędnie „naznaczone” wysokimi tonami, których ogrom dodaje im energii i blasku.

Wysokie tony: Góry jest dużo ilościowo, jest ona wybita w przestrzeń, posiada bardzo dobrą szczegółowość i separację. Wysokie tony pięknie wybrzmiewają, nadając charakter słuchawkom i wzbogacając o mikrodetale. Co najważniejsze pomimo ogromu tych iskierek nigdy nie uświadczymy sybilantów. Naprawdę nie wiem jak udało się to zrobić firmie KZ, ale pomimo mocnego nastawienia na wybrzmiewanie tych partii nie doznałem nigdy szczękościsku podczas odsłuchu tego modelu 😉

Holografia / Scena: To jest to co lubię i co rzuca się „w uszy” od pierwszego odsłuchu. Jest szeroko, przestrzennie, studyjnie wręcz. Odpowiednio ułożone na scenie elementy mają bardzo dużo miejsca na swoje popisy. Scena jest odzwierciedleniem potężnej sali koncertowej słyszanej z oddali, ze świetną echolokacją oraz nienaganną separacją instrumentów.

Charakterystyka: Raczej studyjna charakterystyka, z bardzo dobrym napowietrzeniem, szeroką sceną, głębokim basem, bardzo dużą ilością detali. Niefatygujące przy tym brzmienie, z dużą dozą szczegółowości, nutą rozrywkowości jeśli chodzi o technikalia, ale przytemperowane dawkowaniem poszczególnych pasm.


Porównania

KZ ZSN Pro X vs KZ ZSX: Pod kątem wygody obie pary słuchawek są bardzo komfortowymi opcjami. Trzeba jednak zauważyć, że nie są to małe dokanałówki, a ich obudowy są profilowane. Może to niektórym osobom przysporzyć kłopotu jeśli mają małe uszy. Osobiście nie doświadczyłem absolutnie żadnych nieprzyjemności wynikających z kształtu i wielkości zarówno ZSX, jak i ZSN Pro X. ZSX trochę mocniej wypełniają i przylegają, dużo mocniej izolują, ale też bardziej wystają poza ucho. Patrząc na jakość wykonania można stwierdzić, że mamy do czynienia z tymi samymi materiałami i tą samą dbałością o szczegóły zarówno wizualne, ale też i techniczne. Wręcz powiedziałbym, że obudowy tych słuchawek są mocno podobne, jeśli nie zważamy na kształt i wykończenie zewnętrznej ściany obudów oraz elementu wystającego do środka ucha w górnej części słuchawek KZ ZSX. Zestawy, w których otrzymujemy słuchawki są podobnie wyposażone, jednak ZSX mają bardziej eleganckie opakowanie – wyróżnia się ono spośród reszty standardowych pudełek KZ. Pod kątem dźwięku ZSN Pro X są bardziej wyciągnięte w stronę studyjnego grania, mają więcej iskierek, wysokie tony są mocniej zaakcentowane, a charakterystyka jest przeniesiona trochę w stronę większej analityczności. ZSX i ZSN Pro X mają bardzo podobny bas i jego technikalia, ale ZSN Pro X mają go deczko mniej ilościowo i w ZSX wybrzmiewa on dłużej. Charakter jednak został zachowany bo dynamik w recenzowanych słuchawkach potrafi nieźle namieszać pomimo mniejszej masy. Nadal średnica w obu parach jest ciepła, przyjemna, relaksująca, ale w ZSN Pro X bardziej wyrazista i mocniej z przodu. Wysokie tony w ZSN Pro X są podbite względem rywala, mają więcej detali, są bardziej rześkie. Dzięki temu właśnie wrażenie przestrzenności jest mocniejsze, a napowietrzenie jest jeszcze większe niż w ZSX, które same w sobie są bardzo dobrze zestrojonymi słuchawkami i do tej pory uważam je za jedne z najlepszych KZ jakie wypuściła ta firma. Spójność, separacja instrumentów oraz rozdzielenie między dźwiękami czyli sama techniczność, którą prezentują słuchawki stoi delikatnie bardziej po stronie ZSX, są one też ciemniejsze i bardziej zdystansowane, przez co wydaje się, że są lepiej kontrolowane. Nie można jednocześnie zapomnieć o tym, że ZSN Pro X są dwa razy tańsze od ZSX, co również ma diametralny wpływ na wybór między tą dwójką, biorąc pod uwagę nie aż tak znaczne różnice w budowie czy dźwięku, ale też postęp technologiczny jaki niewątpliwie następuje z miesiąca na miesiąc w kwestii słuchawek dokanałowych z Chin.


Podsumowanie

KZ ZSN Pro X w kwocie jakiej są oferowane to absolutny hit. Bardzo dobre wykonanie i wreszcie „normalne” kolory do wyboru, które powodują, że prezencja jest naprawdę na plus. Świetne brzmienie studyjno-rozrywkowe, bardzo łatwe napędzenie słuchawek z każdego źródła. Wszystkie dołączone akcesoria są bardzo dobrej jakości i nadają się do użytku prosto z pudełka bez konieczności wymiany na coś lepszego, więc pomimo skromnego wyposażenia to co dostajemy jest użyteczne i tak naprawdę wystarczające. Solidna propozycja, którą osobiście wyceniłbym na dużo więcej. Z czystym sumieniem w kwocie jakiej oferowane są te słuchawki – polecam!


Słuchawki KZ ZSN Pro X możecie zakupić w zaprzyjaźnionym sklepie AK Audio Store z moim kuponem rabatowym „RYAN”.

Dostępne kolory: złoty, czarny, niebieski

Link do aukcji ze słuchawkami: KZ ZSN Pro X

Cena regularna: ???                   Cena z kuponem: ???


1. Wchodzimy na aukcję, wybieramy co chcemy kupić i klikamy „Buy”.

2. Wybieramy metodę płatności np. Przelewy24/PayU, klikamy „+Leave message” zaraz pod produktem i wpisujemy notką do sprzedawcy nasz kod rabatowy (RYAN), po czym zamawiamy klikając „Place order”. W tym miejscu zanim klikniemy „Place order” można jeszcze ewentualnie użyć kuponów po prawej stronie – Select Coupon oraz Aliexpress Coupon.

3. Teraz po prostu zamykamy okno płatności (kartę z payu/przelewy24). Sprawi to, że nie opłacimy zamówienia od razu.

4. W tym momencie mamy zamówienie w „My orders” na Aliexpress, które nie zostało opłacone.

5. Czekamy na zmianę ceny przez sprzedawcę (robi to manualnie, zazwyczaj jest to wykonane na drugi dzień z samego rana – inna strefa czasowa) i wtedy dopiero opłacamy zamówienie klikając na „Pay now” przy produkcie w „My orders”.


KZ ZSN Pro X [ENG]

in-ear earphones review


The KZ (Knowledge Zenith) brand is probably known by everyone who is interested in the topic of earphones from China. The model described today is an improved version of the ZSN Pro, additionally marked with the letter X, in more subdued and elegant colors, attracting attention. In short.. X is an upgraded Pro version which is an upgraded version of ZSN. I hope that I have cleared your doubts a bit 😀 Running away from jokes, I don’t have to mention that the company has the habit of releasing a lot of models in a short time, even flooding us with new products every now and then. Unfortunately, I cannot describe all of them, but I liked this particular model very much. So let’s go to the test 😉


Presentation of the set

1

3

The set consists of:

 • box
 • KZ ZSN Pro X earphones
 • cable 1.25 m, 2 pin 0.75 mm QDC connectors, with a 3.5 mm L jack
 • 4 pairs of silicone tips
 • user manual / warranty card

7

The matte box, which is standard for many KZ models, has not been enriched with any unusual element that breaks the „ordinariness”. Only the photo printed on the front and the specification on the back are changed. Also, the transparent layer of flexible material that covers the whole inside is typical for today’s standards in the packaging of earphones. The set includes not too many accessories – a silver-plated cable improved compared to the ZSN Pro model and 4 pairs of silicone tips. Three of them are my favorite KZ Starline, thanks to which every purchase of earphones from this company makes me smile. One pair is pure, black silicones that may appeal to those who find Starline uncomfortable. In addition, the set includes a user manual and a warranty card. That’s basically it. In my opinion, quite a little, but let’s face it – the ZSN Pro X are not expensive earphones, and what we get is at a really very good level, both visually and qualitatively.


Product quality / Appearance

8

We receive a product made very aesthetically and reliably. I particularly like the golden color, which at the same time does not look cheap, on the contrary – the mat is elegant and subdued. The material is made of resin in combination with zinc. The outer shells of the earphones are completely metal, which can be removed by unscrewing the screw and quite large noozles with profiling for the tips. The shells are ergonomically shaped with resin, which are perfectly smooth and fit the ear. The transparency of this material gives us a preview of the interior. It is slowly becoming an inseparable element of many earphones to give the impression of equipment much more expensive than it is. At the same time, I absolutely do not think that this is a minus, because I personally like this level of aesthetics, provided that it is done nicely, solidly and with the use of good materials.

6

When mentioning the interior, it should be noted that the drivers used in the Pro X model are the 10-millimeter dynamic driver responsible for low and medium tones, and an armature driver, marked 30095, that reproduces the higher parts. As the manufacturer mentions – the tuning of the ZSN Pro model has been improved in order to obtain greater analyticality in the sound transmission. So you can expect a more studio and retail sound, but is it at the expense of the entertainment that KZ is famous for?

10

I also really like the appearance of the attached cable. It is elegant, made of 4 silver-plated strands twisted together in a standard Chinese way. At the same time, the jack plug is not necessarily the right element for me. It has a rather specific shape and is large, which looks a bit strange and impractical in combination with some players. The overall cable, however, is light, solid and has appropriately shaped earpieces. The earphone connector used in the cable is 2 pin 0.75 mm QDC with places for rounded connectors from the ZSN Pro X.

5

I rate the appearance of the KZ ZSN Pro X as a very big plus, especially taking into consideration the previous appearance of the ZSN Pro and the color versions, which did not encourage me to buy in any way. Silver in combination with blue, green or purple? It does not suit my taste at all and I have the impression that users would share my opinion on it. The new X in three varieties – gold, black and blue – should conquer the market.


Comfort of use

4

The KZ ZSN Pro X earphones are strongly profiled for the ear, just like the other KZ earphones of this type, such as the KZ ZSX – here, however, the external panel has a completely different shape. They resemble the long forgotten Tripowin TP10, but with more and more powerful profiling. This directly causes into the comfort of use, and due to the very good finish and precision in refining the earphones – I can not fault them in terms of ergonomics. I must emphasize that these are not the smallest or even small earphones. The situation is similar to the KZ ZSX earphones, because they are very similar in size, but also equally comfortable. Metal noozles are quite large, but also long enough (not too long) for the earphones to sit securely in the ear canal. Placed at an angle, they facilitate application and improve comfort. The included accessories are enough for listening sessions and everyday use. The cable is very comfortable, it does not exert too much pressure, does not take the earphones out of the ears, holds them firmly and properly arranged in the ear. Silicone tips are one of my favorite and most comfortable ones that I have ever used with in-ear earphones.


Technical specification

2

 • Type of drivers: 1 x 10mm dynamic driver + 1 x 30095 armature driver
 • Impedance: 25 Ohm
 • Sensitivity: 112 dB
 • Frequency response: 7 Hz – 40 KHz
 • Cable: 1.25 m long, with gold-plated 3.5 mm L jack, 2 pin 0.75 mm QDC connectors, memory sections
 • Material: resin + zinc

Sound

9

Bass: The bass is not overwhelming, has the right mass and filling, but usually does not play the first stage. It all depends on how the recording looks, because sometimes there is a lot of it and it pumps the air like a subwoofer, but technically it is always in control, fast and dynamic. If there is no bass in the recording at a given moment, we will not hear them, and any mists and warming of the track at the wrong moment do not occur here. The low tones are deep, springy and vibrating. The subbass is more noticeable than the midbass, it has a powerful kick, but quantitatively it is well tuned to the other frequencies. The decay is rather short due to the very quick response of the dynamic driver and not flooding the remaining bands. Generally, a lot depends on the recording, the differentiation in this respect is huge, and the low tones will appeal to both bass enthusiasts and those looking for only a good bass in the songs. The lower frequency range of the KZ ZSX is very similar, although it has more mass and there is a bit more of it.

Mid tones: Vocals and midrange are warm, slightly withdrawn in relation to the low tones, but their presence is helped by the enormity of the earphone space, along with these characteristic sparkles. They are simply pleasant, reproduced naturally, without unnecessary showy or coloring, but with a hint of this breathe in the air. It is very detailed, there are so many details, female and male voices are flawlessly „marked” with high tones, the enormity of which gives them energy and shine.

Treble: There is a lot of treble, it is knocked out into space, it has very good detail and separation. The high tones are beautifully reverberating, giving character to the earphones and enriching with micro-details. Most importantly, despite the enormity of these sparkles, we will never experience sibilants. I really do not know how the KZ company managed to do it, but despite the strong focus on sounding these parts, I never experienced any jamming when listening to this model 😉

Holography / Stage: This is what I like and what throws my ears from the first listening session. It is wide, spatially and even studio-like. Elements arranged on stage have a lot of space for their performances. The stage is a reflection of a huge concert hall heard from a distance, with great echolocation and impeccable separation of instruments.

Characteristics: More like a studio characteristic, with very good aeration, wide stage, deep bass, lots of details. Not bothersome sound, with a great deal of detail, a hint of entertainment when it comes to technical details, but tempered with the dosing of individual bands.


Comparisons

KZ ZSN Pro X vs KZ ZSX: In terms of comfort, both pairs of earphones are very comfortable options. It should be noted, however, that these are not small iems and their housings are profiled. This can be a problem for some people if they have small ears. Personally, I have not experienced absolutely any discomfort resulting from the shape and size of both the ZSX and the ZSN Pro X. The ZSX fill and stick a little more, isolate much more, but also stick out more beyond the ear. Looking at the quality of workmanship, it can be said that we are dealing with the same materials and the same attention to detail, both visual and technical. In fact, I would say that the housings of these earphones are very similar, if we do not pay attention to the shape and finish of the outer wall of the housings and the element protruding inside the ear in the upper part of the KZ ZSX earphones. The sets in which we get the earphones are similarly equipped, but the ZSX has a more elegant packaging – it stands out from the rest of the standard KZ boxes. In terms of sound, the ZSN Pro X are more extended towards studio playing, they have more sparkles, the treble is more emphasized, and the characteristics are moved a bit towards greater analyticality. The ZSX and ZSN Pro X have a very similar bass and its technical features, but the ZSN Pro X has it less quantitatively and it lasts longer in the ZSX. The character, however, has been preserved because the dynamics in the reviewed earphones can mess up quite a bit, despite the smaller weight of it. Still the midrange in both pairs is warm, pleasant, relaxing, but in the ZSN Pro X it is more expressive and stronger at the front. The treble in the ZSN Pro X is boosted compared to the rival, they have more details, they are more crisp. Thanks to this, the sense of spaciousness is stronger, and the aeration is even greater than in the ZSX, which are themselves very well-tuned earphones and so far I consider them one of the best KZ that this company has released. Coherence, separation of instruments and separation between sounds, technology presented by the earphones, is slightly more on the side of the ZSX, they are also darker and more distanced, which makes them seem to be better controlled. You cannot forget that the ZSN Pro X are two times cheaper than the ZSX, which also has a diametrical impact on the choice between the two, taking into account not so significant differences in construction or sound, but also technological advances that undoubtedly occur with month to month in terms of earphones from China.


Summary

KZ ZSN Pro X in the amount they are offered is an absolute bargain. Very good workmanship and finally „normal” colors to choose from, making the appearance really a plus. Great studio and entertainment sound, very easy to drive earphones from any source. All the included accessories are of very good quality and can be used straight from the box without having to replace it with something better, so despite the modest equipment, what we get is useful and really sufficient. A solid proposition that I would personally value for much more. With a clear conscience, the amount offered by these earphones – I recommend it!


You can buy KZ ZSN Pro X earphones in a friend’s AK Audio Store with my „RYAN” discount coupon.

Available colors: gold, black, blue

Link to auction with earphones: KZ ZSN Pro X

Regular price: ???                 Price with coupon: ???


1. We enter the auction, choose what we want to buy and click „Buy”.

2. Choose the payment method, e.g. Przelewy24 / PayU, click „+ Leave message” right under the product and enter our rebate code (RYAN) with the seller, and then order by clicking „Place order”. Here, before you click „Place order” you can still use the coupons on the right – Select Coupon and Aliexpress Coupon.

3. Now we just close the payment window (payu card / transfers24). This means that we will not pay for the order right away.

4. At this time, we have an order in „My orders” on Aliexpress that has not been paid.

5. We are waiting for the seller to change the price (he does it manually, usually it is done the next day in the morning – another time zone) and then we pay the order by clicking „Pay now” next to the product in „My orders”.