Yinyoo Q70 [PL]

recenzja słuchawek bezprzewodowych

Pudełko przódPudełko tył


Z marką Yinyoo mam do czynienia już od pewnego czasu głównie ze względu na bardzo dobrej jakości kable słuchawkowe, które producent ma w swojej ofercie. Było również kilka epizodów ze słuchawkami dokanałowymi, lecz nic nie przyciągnęło mojej uwagi na zbyt długo. Chciałem spróbować czegoś nowego. Czegoś w co wątpiłem, a zarazem przyglądałem się z zaciekawieniem, nie wiedząc czy warto w to brnąć. Brak kabli, poniekąd wygoda. Tak pojawiły się w moich rękach Yinyoo Q70 z pojedynczym przetwornikiem dynamicznym w białej wersji, zakupione na Aliexpress z zaprzyjaźnionego sklepu AK Audio Store.


Akcesoria

Akcesoria

Słuchawki zapakowane w dosyć standardowe, małe pudełko tekturowe. W zestawie dostajemy kabel usb-c, zestaw tipsów (S, M, L), instrukcję obsługi, pudełko do ładowania słuchawek oraz słuchawki Q70.


Jakość wykonania

Pudełko zamkniętePudełko otwarte

Wykonanie samych słuchawek stoi na wysokim poziomie. Bryluje błyszczący plastik, lecz jest on dobrej jakości oraz sam w sobie przyjemny w dotyku. Na uwagę zasługuje „kapsuła” do ładowania oraz przechowywania słuchawek. Jest wykonana z aluminium, solidna i posiadająca słuszną wagę jak na etui, a przy tym ciesząca oko dbałością o szczegóły. W środku mamy do czynienia z matowym plastikiem w kolorze słuchawek wraz z błyszczącymi akcentami w niektórych miejscach. Chwalić można też za system zamykania pudełka na magnesy, który ma idealny „chwyt” w odpowiednim momencie i trzyma na tyle mocno żeby etui nie otworzyło nam się w plecaku czy torbie, a jednocześnie nie utrudniało otwierania. Ktoś się postarał projektując ten gadżet. Kabel usb-c również należy pochwalić za dobrą jakość wykonania, a sama obecność tego złącza jest godna uwagi.


Komfort użytkowania

SłuchawkiSłuchawki tulejka

Q70 mają na pierwszy rzut oka pokaźne rozmiary, jednak po umieszczeniu ich w uchu nie czuć ich obecności, a jedyne co zwraca na siebie uwagę to wystające „ogonki”, jak sądzę na wzór jednej z amerykańskich firm. Tulejki słuchawek (średnica 6mm) są bardzo, bardzo krótkie. Myśląc, że będzie to powodowało ogromny problem z uzyskaniem odpowiedniego seal’u, założyłem na nie swoje ulubione KZ Starline, ale te nieustannie… zostawały mi w uchu. Dopiero wtedy spróbowałem fabrycznych tipsów, które nie zostały wrzucone przez przypadek do pudełka, a jednak dopasowane do tej dziwnie krótkiej tulejki. Dołączone tipsy na pierwszy rzut oka wydawały mi się dosyć nietypowe z wyglądu, a w dotyku bardzo miękkie. Po dobraniu odpowiedniego rozmiaru uzyskałem jednak pełen komfort, a izolacja stoi na wysokim poziomie. Rzadko kiedy tak dobrze słuchawki dopasowują mi się do uszu, szczególnie na dołączonych przez producenta akcesoriach. Brawo! Po założeniu na uszy nie ciążą, nie czuć absolutnie żadnego dyskomfortu, a pomimo swojego kształtu nie chcą wypadać i bardzo dobrze przylegają. Odpowiednie dla większych i mniejszych uszu, gdyż zarówno ja, jak i moja dziewczyna odnajdujemy się z Q70.


Obsługa

Obsługa słuchawek odbywa się za pomocą Bluetooth 5.0 i jest praktycznie zautomatyzowana. Po wyjęciu słuchawek z etui automatycznie przechodzą w stan łączności lub w przypadku niedostępności żadnego ze sparowanych urządzeń w stan gotowości do połączenia. Dodajemy jedną słuchawkę, po czym druga dołącza się do zestawu. Transmisja jest bardzo stabilna, zasięg łączności to aż 10 metrów. Pomiędzy słuchawkami nie napotkamy przeskoków w łączności czy różnic w holografii. Słuchawkami można sterować również za pomocą dotykowych gestów, bez wyciągania telefonu czy odtwarzacza z kieszeni. Bateria w każdej pojedynczej słuchawce ma pojemność 55mAh, co przekłada się na 5-8h ciągłego odtwarzania muzyki. Z kapsuły naładujemy słuchawki do pełna w około 1h, a samo etui naładuje je 3 razy do 100% od pełnych rozładowań. Na pudełku znajdziemy 5 diod sygnalizujących naładowanie, przy czym słuchawki posiadają po jednej diodzie na każdej z nich, pokazującej stan naładowania, ale też i łączności. Technologia redukcji hałasu pomoże nam też podczas rozmów telefonicznych, słuchawki posiadają wbudowany mikrofon do tego celu.


Dźwięk

Niskie tony / Bas: Uderzenie z dołu jest głębokie, zadziwiająco przyjemny i nisko schodzący bas, dociążający muzykę, lecz nie zalewający całości. Daje tło całości sprawiając, że granie jest czysto rozrywkowe, ale nie nachalnie. Bas generuje się bardziej z niższych częstotliwości niż ze średniego basu. Potrafi dobrze łupnąć, jest bardzo szybki i genialnie wybrzmiewa.

Średnie tony / Wokale: Ciepłe, relaksacyjne, gładkie. Delikatnie z tyłu za basem. Dosyć odesperowane od niego, wydają się bogatsze w detalach i lżejsze. Wokale są raczej bliższe, ale nie grają typowo do głowy. Przyjemne w odsłuchu, szczególnie damskie wokale, żywe, pełne i soczyste.

Wysokie tony: Trzeba podkreślić, że tony wyższe w tym modelu słuchawek nie posiadają sybilantów w żadnym wypadku nawet odrobinę. Nie odczujemy tutaj absolutnie kłucia w uszy za sprawą delikatnie wycofanych najwyższych partii wysokich tonów odpowiedzialnych za „igiełki”. Słuchawki są bardzo relaksacyjne, co jest bardzo dużym plusem. Wysokich w ogólnym rozrachunku nie brakuje, nadają rześkości, a jednocześnie nie męczą przebijaniem się przez inne rejestry. Idealne dla kogoś kto jest uczulony na kłucie w uszy w wyższych partiach, odnajdzie tutaj pełen komfort.

Izolacja: Słuchawki zapewniają bardzo dobrą, ponadprzeciętną izolację od otoczenia. Również praktycznie nie przepuszczają dźwięku na zewnątrz po założeniu.

Separacja instrumentów: Na dobrym poziomie, lecz nie są to analityczne słuchawki do laboratoryjnego odsłuchu, a granie rozrywkowe do zrelaksowania się przy szybszych i mocniejszych kawałkach.

Scena dźwiękowa: Przestrzeń jest dosyć szeroka, scena budowana wszerz z dobrą głębią. Separacja na dobrym poziomie, namacalne wszystkie rejestry, które nie są zlane w papkę, a dobrze odnajdują się w głębi.

Charakterystyka ogólna: Słuchawki do relaksacyjno-rozrywkowego odsłuchu. Brak sybilantów. Bardzo dobry i miękki bas z delikatnymi uderzeniami w mid-basie, za to z dobrym dociążeniem w sub-basie i odpowiednim wykopem. Przyjemne, ciepłe granie, lecz nie „misiowate”. Bardzo dobre dla kogoś kto nie lubi sybilantów, a jednocześnie nie chce rezygnować z dobrej przestrzeni i detaliczności oraz przyjemnej, gładkiej średnicy.


Podsumowanie

Pierwsza styczność z bezprzewodowymi słuchawkami zaliczona na plus. Yinyoo Q70 moim zdaniem bronią się swoją prezencją, jakością wykonania i niemęczącym, relaksacyjnym brzmieniem. W praktyce długi czas pracy na baterii to komfort użytkowania, a dobrze wykonane najpotrzebniejsze akcesoria, jak np. etui do ładowania słuchawek, będą nam służyć z uwagi na dbałość o detale. Sam niestety nie będę ich używał bo tak spodobały się mojej dziewczynie, że po recenzji „idą” do niej.


Słuchawki Yinyoo Q70 możecie zakupić w zaprzyjaźnionym sklepie AK Audio Store z moim kuponem rabatowym „RYAN”.

Link do aukcji ze słuchawkami: Yinyoo Q70

Dostępne kolory: biały / czarny

Cena regularna: ???              Cena z kuponem: ???


1. Wchodzimy na aukcję, wybieramy co chcemy kupić i klikamy „Buy”.

2. Wybieramy metodę płatności np. Przelewy24/PayU, klikamy „+Leave message” zaraz pod produktem i wpisujemy notką do sprzedawcy nasz kod rabatowy (RYAN), po czym zamawiamy klikając „Place order”. W tym miejscu zanim klikniemy „Place order” można jeszcze ewentualnie użyć kuponów po prawej stronie – Select Coupon oraz Aliexpress Coupon.

3. Teraz po prostu zamykamy okno płatności (kartę z payu/przelewy24). Sprawi to, że nie opłacimy zamówienia od razu.

4. W tym momencie mamy zamówienie w „My orders” na Aliexpress, które nie zostało opłacone.

5. Czekamy na zmianę ceny przez sprzedawcę (robi to manualnie, zazwyczaj jest to wykonane na drugi dzień z samego rana – inna strefa czasowa) i wtedy dopiero opłacamy zamówienie klikając na „Pay now” przy produkcie w „My orders”.