Yinyoo Q70 [PL]

recenzja słuchawek bezprzewodowych

Pudełko przódPudełko tył


Z marką Yinyoo mam do czynienia już od pewnego czasu głównie ze względu na bardzo dobrej jakości kable słuchawkowe, które producent ma w swojej ofercie. Było również kilka epizodów ze słuchawkami dokanałowymi, lecz nic nie przyciągnęło mojej uwagi na zbyt długo. Chciałem spróbować czegoś nowego. Czegoś w co wątpiłem, a zarazem przyglądałem się z zaciekawieniem, nie wiedząc czy warto w to brnąć. Brak kabli, poniekąd wygoda. Tak pojawiły się w moich rękach Yinyoo Q70 z pojedynczym przetwornikiem dynamicznym w białej wersji, zakupione na Aliexpress z zaprzyjaźnionego sklepu AK Audio Store.


Akcesoria

Akcesoria

Słuchawki zapakowane w dosyć standardowe, małe pudełko tekturowe. W zestawie dostajemy kabel usb-c, zestaw tipsów (S, M, L), instrukcję obsługi, pudełko do ładowania słuchawek oraz słuchawki Q70.


Jakość wykonania

Pudełko zamkniętePudełko otwarte

Wykonanie samych słuchawek stoi na wysokim poziomie. Bryluje błyszczący plastik, lecz jest on dobrej jakości oraz sam w sobie przyjemny w dotyku. Na uwagę zasługuje „kapsuła” do ładowania oraz przechowywania słuchawek. Jest wykonana z aluminium, solidna i posiadająca słuszną wagę jak na etui, a przy tym ciesząca oko dbałością o szczegóły. W środku mamy do czynienia z matowym plastikiem w kolorze słuchawek wraz z błyszczącymi akcentami w niektórych miejscach. Chwalić można też za system zamykania pudełka na magnesy, który ma idealny „chwyt” w odpowiednim momencie i trzyma na tyle mocno żeby etui nie otworzyło nam się w plecaku czy torbie, a jednocześnie nie utrudniało otwierania. Ktoś się postarał projektując ten gadżet. Kabel usb-c również należy pochwalić za dobrą jakość wykonania, a sama obecność tego złącza jest godna uwagi.


Komfort użytkowania

SłuchawkiSłuchawki tulejka

Q70 mają na pierwszy rzut oka pokaźne rozmiary, jednak po umieszczeniu ich w uchu nie czuć ich obecności, a jedyne co zwraca na siebie uwagę to wystające „ogonki”, jak sądzę na wzór jednej z amerykańskich firm. Tulejki słuchawek (średnica 6mm) są bardzo, bardzo krótkie. Myśląc, że będzie to powodowało ogromny problem z uzyskaniem odpowiedniego seal’u, założyłem na nie swoje ulubione KZ Starline, ale te nieustannie… zostawały mi w uchu. Dopiero wtedy spróbowałem fabrycznych tipsów, które nie zostały wrzucone przez przypadek do pudełka, a jednak dopasowane do tej dziwnie krótkiej tulejki. Dołączone tipsy na pierwszy rzut oka wydawały mi się dosyć nietypowe z wyglądu, a w dotyku bardzo miękkie. Po dobraniu odpowiedniego rozmiaru uzyskałem jednak pełen komfort, a izolacja stoi na wysokim poziomie. Rzadko kiedy tak dobrze słuchawki dopasowują mi się do uszu, szczególnie na dołączonych przez producenta akcesoriach. Brawo! Po założeniu na uszy nie ciążą, nie czuć absolutnie żadnego dyskomfortu, a pomimo swojego kształtu nie chcą wypadać i bardzo dobrze przylegają. Odpowiednie dla większych i mniejszych uszu, gdyż zarówno ja, jak i moja dziewczyna odnajdujemy się z Q70.


Obsługa

Obsługa słuchawek odbywa się za pomocą Bluetooth 5.0 i jest praktycznie zautomatyzowana. Po wyjęciu słuchawek z etui automatycznie przechodzą w stan łączności lub w przypadku niedostępności żadnego ze sparowanych urządzeń w stan gotowości do połączenia. Dodajemy jedną słuchawkę, po czym druga dołącza się do zestawu. Transmisja jest bardzo stabilna, zasięg łączności to aż 10 metrów. Pomiędzy słuchawkami nie napotkamy przeskoków w łączności czy różnic w holografii. Słuchawkami można sterować również za pomocą dotykowych gestów, bez wyciągania telefonu czy odtwarzacza z kieszeni. Bateria w każdej pojedynczej słuchawce ma pojemność 55mAh, co przekłada się na 5-8h ciągłego odtwarzania muzyki. Z kapsuły naładujemy słuchawki do pełna w około 1h, a samo etui naładuje je 3 razy do 100% od pełnych rozładowań. Na pudełku znajdziemy 5 diod sygnalizujących naładowanie, przy czym słuchawki posiadają po jednej diodzie na każdej z nich, pokazującej stan naładowania, ale też i łączności. Technologia redukcji hałasu pomoże nam też podczas rozmów telefonicznych, słuchawki posiadają wbudowany mikrofon do tego celu.


Dźwięk

Niskie tony / Bas: Uderzenie z dołu jest głębokie, zadziwiająco przyjemny i nisko schodzący bas, dociążający muzykę, lecz nie zalewający całości. Daje tło całości sprawiając, że granie jest czysto rozrywkowe, ale nie nachalnie. Bas generuje się bardziej z niższych częstotliwości niż ze średniego basu. Potrafi dobrze łupnąć, jest bardzo szybki i genialnie wybrzmiewa.

Średnie tony / Wokale: Ciepłe, relaksacyjne, gładkie. Delikatnie z tyłu za basem. Dosyć odesperowane od niego, wydają się bogatsze w detalach i lżejsze. Wokale są raczej bliższe, ale nie grają typowo do głowy. Przyjemne w odsłuchu, szczególnie damskie wokale, żywe, pełne i soczyste.

Wysokie tony: Trzeba podkreślić, że tony wyższe w tym modelu słuchawek nie posiadają sybilantów w żadnym wypadku nawet odrobinę. Nie odczujemy tutaj absolutnie kłucia w uszy za sprawą delikatnie wycofanych najwyższych partii wysokich tonów odpowiedzialnych za „igiełki”. Słuchawki są bardzo relaksacyjne, co jest bardzo dużym plusem. Wysokich w ogólnym rozrachunku nie brakuje, nadają rześkości, a jednocześnie nie męczą przebijaniem się przez inne rejestry. Idealne dla kogoś kto jest uczulony na kłucie w uszy w wyższych partiach, odnajdzie tutaj pełen komfort.

Izolacja: Słuchawki zapewniają bardzo dobrą, ponadprzeciętną izolację od otoczenia. Również praktycznie nie przepuszczają dźwięku na zewnątrz po założeniu.

Separacja instrumentów: Na dobrym poziomie, lecz nie są to analityczne słuchawki do laboratoryjnego odsłuchu, a granie rozrywkowe do zrelaksowania się przy szybszych i mocniejszych kawałkach.

Scena dźwiękowa: Przestrzeń jest dosyć szeroka, scena budowana wszerz z dobrą głębią. Separacja na dobrym poziomie, namacalne wszystkie rejestry, które nie są zlane w papkę, a dobrze odnajdują się w głębi.

Charakterystyka ogólna: Słuchawki do relaksacyjno-rozrywkowego odsłuchu. Brak sybilantów. Bardzo dobry i miękki bas z delikatnymi uderzeniami w mid-basie, za to z dobrym dociążeniem w sub-basie i odpowiednim wykopem. Przyjemne, ciepłe granie, lecz nie „misiowate”. Bardzo dobre dla kogoś kto nie lubi sybilantów, a jednocześnie nie chce rezygnować z dobrej przestrzeni i detaliczności oraz przyjemnej, gładkiej średnicy.


Podsumowanie

Pierwsza styczność z bezprzewodowymi słuchawkami zaliczona na plus. Yinyoo Q70 moim zdaniem bronią się swoją prezencją, jakością wykonania i niemęczącym, relaksacyjnym brzmieniem. W praktyce długi czas pracy na baterii to komfort użytkowania, a dobrze wykonane najpotrzebniejsze akcesoria, jak np. etui do ładowania słuchawek, będą nam służyć z uwagi na dbałość o detale. Sam niestety nie będę ich używał bo tak spodobały się mojej dziewczynie, że po recenzji „idą” do niej.


Słuchawki Yinyoo Q70 możecie zakupić w zaprzyjaźnionym sklepie AK Audio Store z moim kuponem rabatowym „RYAN”.

Link do aukcji ze słuchawkami: Yinyoo Q70

Dostępne kolory: biały / czarny

Cena regularna: ???              Cena z kuponem: ???


1. Wchodzimy na aukcję, wybieramy co chcemy kupić i klikamy „Buy”.

2. Wybieramy metodę płatności np. Przelewy24/PayU, klikamy „+Leave message” zaraz pod produktem i wpisujemy notką do sprzedawcy nasz kod rabatowy (RYAN), po czym zamawiamy klikając „Place order”. W tym miejscu zanim klikniemy „Place order” można jeszcze ewentualnie użyć kuponów po prawej stronie – Select Coupon oraz Aliexpress Coupon.

3. Teraz po prostu zamykamy okno płatności (kartę z payu/przelewy24). Sprawi to, że nie opłacimy zamówienia od razu.

4. W tym momencie mamy zamówienie w „My orders” na Aliexpress, które nie zostało opłacone.

5. Czekamy na zmianę ceny przez sprzedawcę (robi to manualnie, zazwyczaj jest to wykonane na drugi dzień z samego rana – inna strefa czasowa) i wtedy dopiero opłacamy zamówienie klikając na „Pay now” przy produkcie w „My orders”.


Yinyoo Q70 [ENG]

wireless earphones review

Pudełko przódPudełko tył


I have been „dealing” with the Yinyoo brand for some time, mainly due to the very good quality earphone cables that the manufacturer offers. There were also a few episodes with in-ear earphones, but nothing caught my attention for too long. I wanted to try something new. Something I doubted, and at the same time I was watching with curiosity, not knowing if it was worth it. No cables, convenience in a way. This is how the Yinyoo Q70 with a single dynamic driver in a white version appeared in my hands, purchased on Aliexpress from a friendly AK Audio Store.


Accessories

Akcesoria

The earphones are packed in a fairly standard, small cardboard box. The set includes a usb-c cable, a set of tips (S, M, L), user manual, a box for charging and Q70 earphones.


Build quality

Pudełko zamkniętePudełko otwarte

The manufacture of the earphones is at a high level. It glistens with shiny plastic, but it is of good quality and pleasant to the touch on its own. Noteworthy is the „capsule” for charging and storing earphones. It is made of aluminum, solid and has the right weight for a case, and at the same time pleasing to the eye with attention to detail. Inside we are dealing with matte plastic in the color of the earphones with shiny accents in some places. You can also praise the magnet box closing system, which has the perfect „grip” at the right moment and holds it tight enough so that the case does not open in a backpack or bag, and at the same time does not hinder opening. Someone tried to design this gadget. The usb-c cable should also be praised for its good build quality, and the very presence of this connector is noteworthy.


Comfort of use

SłuchawkiSłuchawki tulejka

At first glance, the Q70s are quite large, but after placing them in the ear, you do not feel their presence, and the only thing that attracts attention are the protruding „tails”, as I think one of the American companies. The noozles (6mm diameter) are very, very short. Thinking that it would be a huge problem with getting the proper seal, I put my favorite KZ Starline on them, but these constantly… stayed in my ear. Only then did I try the factory tips, which were not accidentally thrown into the box, but fitted to this strangely short sleeve. At first glance, the attached tips seemed quite unusual to me, and very soft to the touch. After choosing the right size, however, I got full comfort, and the insulation is at a high level. Rarely do the earphones fit my ears so well, especially on the accessories supplied by the manufacturer. Bravo! After putting on the ears, they do not become overweight, feel absolutely no discomfort, and despite their shape, they do not want to fall out and fit very well. Suitable for larger and smaller ears as both me and my girlfriend find each other with the Q70.


Functions

Earphone operation is via Bluetooth 5.0 and is practically automated. After removing the earphones from the case, they automatically go into the connection state or in the case of unavailability of any paired devices, standby for connection. We add one handset, then the other joins the kit. The transmission is very stable, the communication range is up to 10 meters. There are no jumps in connectivity or differences in holography between the earphones. The earphones can also be controlled using touch gestures, without taking the phone or player out of your pocket. The battery in each individual earpiece has a capacity of 55mAh, which translates into 5-8 hours of continuous music playback. We can fully charge the earphones from the capsule in about 1 hour, and the case itself will charge them 3 times to 100% from full discharges. On the box we find 5 LEDs indicating the charge, while the earphones have one LED on each of them, showing the state of charge, but also connectivity. The noise reduction technology will also help us during phone calls, the earphones have a built-in microphone for this purpose.


Sound

Bass: The punch from the bottom is deep, surprisingly pleasant and low-reaching bass that adds weight to the music but does not flood the whole. It gives the backdrop to the overall experience, making the experience purely entertaining, but not intrusive. Bass is generated more from the lower frequencies than from the mid bass. It can sound well, is very fast and has a brilliant sound.

Mid Tones / Vocals: Warm, relaxing, smooth. Slightly behind the bass. Quite desperate from him, they seem richer in details and lighter. The vocals are rather closer, but not to the head. Pleasant to listen to, especially female vocals, lively, full and juicy.

Treble: It must be emphasized that the higher tones in this model of earphones do not have sibilants in any case, even a little. We will not feel any prickling in the ears here due to the slightly withdrawn upper parts of the treble responsible for the „needles”. The earphones are very relaxing which is a very big plus. There are plenty of tall ones in general, they make them lively, and at the same time they do not tire of breaking through other registers. Perfect for someone who is allergic to stinging in the ears in the higher parts, they will find full comfort here.

Isolation: The earphones provide very good, above-average isolation from the environment. They are also virtually impenetrable to the outside when worn.

Instrument separation: Good level, but not analytical earphones for laboratory listening, entertainment gaming to relax with faster and stronger tunes.

Soundstage: The space is quite wide, the stage is built across with good depth. Separation at a good level, all registers tangible that are not poured into a mush, but are well placed in the background.

General characteristics: Earphones for relaxation and entertainment listening. No sibilants. Very good and soft bass with delicate hits in the mid-bass, but with good weighting in the sub-bass and an appropriate kick. Pleasant, warm sound, but not „bear-like”. Very good for someone who does not like sibilants, and at the same time does not want to give up good space and detail as well as a nice, smooth midrange.


Summary

The first contact with wireless earphones was a plus. In my opinion, the Yinyoo Q70 defends itself with its appearance, quality of workmanship and fatigue-free, relaxing sound. In practice, long battery life is comfort of use, and well-made most necessary accessories, such as a charging case for earphones, will serve us due to the attention to detail. Unfortunately, I will not use them myself because my girlfriend liked them so much that after the review they go to her.


You can buy Yinyoo Q70 earphones in a friend’s AK Audio Store with my „RYAN” discount coupon.

Link to auction with earphones: Yinyoo Q70

Available colors: black, white

Regular price: ???             Price with coupon: ???


1. We enter the auction, choose what we want to buy and click „Buy”.

2. Choose the payment method, e.g. Przelewy24 / PayU, click „+ Leave message” right under the product and enter our rebate code (RYAN) with the seller, and then order by clicking „Place order”. Here, before you click „Place order” you can still use the coupons on the right – Select Coupon and Aliexpress Coupon.

3. Now we just close the payment window (payu card / transfers24). This means that we will not pay for the order right away.

4. At this time, we have an order in „My orders” on Aliexpress that has not been paid.

5. We are waiting for the seller to change the price (he does it manually, usually it is done the next day in the morning – another time zone) and then we pay the order by clicking „Pay now” next to the product in „My orders”.