KBear KB04 [PL]

recenzja słuchawek dokanałowych


KBear KB04 to słuchawki, które już samą stylistyką odbiegają od dotychczasowych modeli tego producenta. Chromowane kopułki, minimalistyczny wygląd i bardzo atrakcyjna cena. Wprowadzone bez większego rozgłosu, ale już zaczęły podbijać rynek. Zobaczmy czy faktycznie jest się czym zachwycić.


Prezentacja zestawu

Zestaw składa się z:

 • pudełko
 • słuchawki KBear KB04
 • kabel 2 pin 3,5 mm
 • 2 x zestaw tipsów silikonowych S, M, L
 • klips
 • instrukcja obsługi

Pudełko słuchawek KBear KB04 jest w standardzie ostatnich modeli producenta. Małe, czarne, prezentujące zarys tego co znajduje się we wnętrzu. W środku instrukcja, a pod nią wyeksponowane błyszczące kopułki oraz silikonowe, czarne tipsy. W osobnym pudełku znajdziemy również odpinany kabel 2 pinowy z wtyczką 3,5mm i pinami 0,78mm (do wyboru z pilotem lub bez) oraz dodatkowy zestaw tipsów (o odmiennym profilu dźwiękowym) wykonanych z tego samego materiału lecz z grubszą, czerwoną tulejką, które są transparentne – zupełnie takie jak w zestawie KBear Diamond, z tym, że tutaj zabrakło pianek do kompletu. Muszę w tym momencie zaznaczyć, że zmiana tipsów oraz kabla w tych słuchawkach mocno wpływa na dźwięk, więc ostateczna sygnatura tak naprawdę zależy od dobrania poszczególnych elementów. Za tą cenę niestety nie dostaniemy w zestawie żadnego etui, na pocieszenie znajdziemy dołączony klips. Na odwrocie pudełka dostrzec można kompletny opis specyfikacji technicznej.


Jakość wykonania / Komfort użytkowania

IMG_20200419_124618 OK

Słuchawki wykonane są ze stopu cynku, mają gładkie wykończenie na całej powierzchni. Wykonane są bardzo solidnie, a ich waga mówi sama za siebie – nie są lekkie ze względu na to, że wykonano je z metalu i pomimo swoich niewielkich rozmiarów tą wagę czuć. W komforcie nie przeszkadza ona jednak w żadnym stopniu bo słuchawki układają się bardzo dobrze, a w uszach leżą pewnie. Ze względu na wykończenie mocno się palcują, nawet mocniej niż Blon BL-03, gdzie powierzchnia kopułek również jest lustrzana. Generalnie sprawiają wrażenie bardzo porządnie wykonanych i tutaj nie przyczepiam się zbytnio. Jakość dołączonego kabla można ocenić na średnią półkę, w zasadzie jest to już standard w tym przedziale cenowym – nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. W słuchawkach Senfer DT6 czy Blon BL-03 kable od razu nadają się do wymiany ze względu na słabe wykonanie oraz negatywny wpływ na dźwięk, lecz tutaj pocieszę – da się na tym zestawie słuchać bez większych problemów. Wspomniany kabel jest tworem KBear podobnym do tych z innych modeli tego producenta, więc nie będzie to produkt rodem z flagowego modelu Diamond, w którym firma postawiła na coś premium, a czarna i schematycznie prosta skrętka 4 Core wykonana z posrebrzanej miedzi. Kabelek jest jednak wygodny, cieniutki, przy czym lubi się plątać. Czarne odcinki pamięciowe są wtopione w kabel, przez co zupełnie nie przeszkadzają, są dobrze wyprofilowane. Ja jednak niezmiennie polecam zaopatrzyć się w wymienne kable lepszej jakości oraz zestaw dodatków do tego typu słuchawek, które wyciągną cały potencjał drzemiący w pożądanym rdzeniu – przetwornikach ukrytych pod kopułkami. To zawsze dodaje kolejne pozytywne aspekty do przekazu dźwiękowego, komfortu oraz obcowania z zestawem słuchawek.


Specyfikacja techniczna

 • Rodzaj przetworników: 1 x przetwornik dynamiczny PU 10 mm, 1 x przetwornik armaturowy
 • Impedancja: 24 Ohm
 • Czułość: 111 dB
 • Pasmo przenoszenia: 7 Hz – 40 KHz
 • Kabel: 1,25m długości, wtyk 3.5 mm prosty i pozłacany, złącze 2 pin 0,78mm, skręcana posrebrzana miedź, odcinki pamięciowe, pilot/brak
 • Materiał wykonania: polerowany stop cynku

Dźwięk

Niskie tony są obecne w przekazie w sposób nienachalny, jednak zauważalny. Na pierwszym planie raczy nas swoją prezencją midbas, który nadaje miękkie tło utworom. Jest lekko rozmyty, ale nie zamglony, a do tego łagodny. Subbas jest oczywiście obecny, nie jest jednak natarczywy, przez co bas nie zalewa innych pasm. Jest go ilościowo mniej niż midbasu. Wykop z samego dołu jest wyczuwalny, jednak nie jest to typowa ilość basu dla kogoś kto darzy szczególną sympatią te partie dźwiękowe. Osobiście nie odczułem jednak braków tego pasma w ogólnym odbiorze, jest naprawdę satysfakcjonująco, równo i przyjemnie. Technicznie bas jest zwarty, naprawdę szybki, z dobrą kontrolą, a całościowo jako pasmo oferuje naprawdę bardzo dobre tło dla utworów, zarówno jeśli chodzi o wyważenie, które jest nieprzesadzone w żadną ze stron, ale też ze względu na jakość i technikę.

Tony średnie, po których spodziewałem się wycofania… wcale takie nie są! Wokale są bliższe niż oczekiwałem jak na słuchawki nastawione na rozrywkowe granie. Są raczej ciepłe, ale nie zamglone, a przy tym mocno wyraziste, bliskie oraz intrygujące. To pasmo ma naprawdę dużo detali, jest różnorodne, ciekawe. Średnica w tym modelu jest czysta, przejrzysta i naturalna. Naprawdę przyjemnie w odsłuchu. Mógłbym powiedzieć nawet, że jest jednym z najciekawszych elementów składowych wartych doświadczenia osobiście, szczególnie w tym przedziale cenowym i w tego typu słuchawkach.

Wysokie tony w mojej opinii mają bardzo szerokie i bogate spektrum, a ich wybrzmiewanie w przestrzeni plasuje się ponad przeciętnością. Ilościowo pasmo oddaje bardzo dużo szczegółów i wiele czynników zależy od tego z jakim odtwarzaczem sparujemy słuchawki. Z tego względu do tych słuchawek poleciłbym coś ocieplonego, ponieważ z moim Xduoo X3II słuchawki w niektórych utworach potrafią dać znać o pewnej dozie ostrości. Jest to jednak sporadyczne, szczególnie wtedy dostrzegalne gdy słuchamy muzyki przeciętnej jakości. Po wymianie kabla na lepszy marki Yinyoo ostrość w tych konkretnych momentach zupełnie zniknęła, więc kwestia negatywnego wpływu dźwiękowego fabrycznego kabla na przetworniki w tych słuchawkach faktycznie istnieje. Przez charakterystykę tego pasma jednak otrzymujemy bardzo detaliczne i ciekawe granie, które wyciąga z muzyki każdy najmniejszy szczegół, a słuchawki wydają się być mocno energiczne i żywe.

Holografia, którą trzeba pochwalić. Szeroka scena budowana wszerz, zadowalająca głębia, choć nie aż tak żeby móc analizować poszczególne plany budowane przed nami w oddali, ale przy tym słyszalne napowietrzenie. Szczegółowość jest na wysokim poziomie, a separacja instrumentów jest bardzo dobra, chociaż nie laboratoryjnie dokładna. Elementy na scenie są poukładane, ustawione w odpowiednich miejscach, a ich pozycjonowanie w każdym przypadku jest nienaganne.

Charakterystyka ogólna słuchawek to rozrywkowe granie na planie gładkiego U w stronę V, przy tym delikatnie cukierkowa, przyjemna sygnatura. Mamy tutaj sporo basu, bliską i różnorodną średnicę, energiczne i detaliczne granie, z poukładaną sceną i bardzo dobrą separacją instrumentów. Z dobrej jakości muzyką nastawioną na energię i rozrywkę oraz z ciepło grającym, solidnym odtwarzaczem będziemy mieć świetny duet do odsłuchu. Wysterowanie tych słuchawek jest bardzo łatwe, nadają się przez to do pary ze słabszymi mocowo odtwarzaczami czy nawet telefonem.


Porównania

KBear KB04 vs Blon BL-03: BL-03 to król w swoim przedziale cenowym, bijący na głowę praktycznie wszystko co spotka na swojej drodze, nie polegający nawet przy kilkukrotnie droższych od siebie słuchawkach. To wybitne doki, które potrafią niesamowicie wciągnąć z pasją w odsłuch swoich ulubionych utworów. Z tego względu pojedynek KB04 z BL-03 jest niełatwy. Już na starcie przez swój status Blony mają plus do prezencji, a KB04 musi nadrabiać czym się da. Niskich tonów generalnie w KB04 jest mniej niż w BL-03. W KBear bas ma ładną fakturę, jest bardzo szybki, wyważony odpowiednio między midbasem i subbasem. Midbas jest lekko rozmyty, subbas nie jest tak mocno podbity jak w Blonach. Jednak faktura i trzymanie się w ryzach oraz szybkość basu jest po stronie KB04. Wrażenia przestrzenne mocniejsze do dostrzeżenia są w BL-03, jednak KB04 wcale nie odstaje mocno bo w tej kwestii też ma wiele do powiedzenia. KBear broni się przepiękną średnicą, która szepcze nam do ucha bezpośrednio, blisko, przyjemnie. Blony to rozrywkowe diabły, szalejące i szarpiące za każdą nutkę, którą mają okazję wybrzmieć. KB04 również nadają się do tego typu muzyki, ale robią to spokojniej w porównaniu z BL03. Blony jak to Blony robią efekt „wow”, którego aż tak nie odczujemy w KB04 bo te staraja się prezentować tą samą muzykę w trochę inny, jednak w porównaniu do BL-03, nienachalny sposób. Technicznie zatem gdy naprawdę oswoimy się z KBear dostrzeżemy, że poza tą energią, która tak emanuje od Blonów w zasadzie KB04 biją je na głowę aspektami technicznymi takimi jak czystość przekazu, separacja instrumentów czy ilość i jakoś detali. Kontrola muzyki pod wieloma względami jest lepsza w słuchawkach KBear i twierdzę tak mimo, że BL-03 darzę naprawdę wielką sympatią. Poza tymi wszystkimi aspektami dźwiękowymi pozostaje jeszcze jedna rzecz, którą KB04 robią lepiej – izolacja oraz komfort. Każdy użytkownik i właściciel Blonów będzie wiedział o czym mówię, a tutaj jest to naprawdę przepaść na korzyść KBear.

KBear KB04 vs KBear Diamond: Diamond to na ten moment jedne z lepszych słuchawek KBear, które plasują się w zupełnie innym miejscu, jeśli chodzi o klasę, niż recenzowane KB04. Nie zapominamy też o wieloetapowym strojeniu Diamond we współpracy z osobami ze środowiska audio. Z tego również względu to kolejny ciężki przeciwnik dla wspomnianych doków. Diamond to rasowe bestie, mają przepotężne zejście w dolnej partii, świetną holografię, szczegółowość, detale. Te flagowce to uzależniające słuchawki dla fanów muzyki rozrywkowej, elektronicznej, czy wszelkich gatunków gdzie potrzebna jest solidna podstawa basowa, ale też przyjemność z odsłuchu sama w sobie. Samego basu ilościowo w KB04 jest mniej niż w Diamond. Jest on również zupełnie innego rodzaju bo Diamond mają konkretny i potężny subbas, a midbas jest tym, który trzyma się w oddali dopełniając całości. W KB04 jest odwrotnie, to midbas przoduje, a subbas dopełnia utwór dając lekko o sobie znać. Technicznie Diamond oczywiście będą lepsze od KB04, tutaj chyba nie ma najmniejszych wątpliwości. Średnica za to w KB04 jest bardziej intymna i bliska niż w Diamond, gdzie tam rozpływa się w przestrzeni i gdzieś czasami potrafi zniknąć za tym szalonym basem, a w KB04 jest zawsze obecna obok i czaruje. Obie pary są podobnie zestrojone pod kątem wysokich tonów, gdzie mamy spore napowietrzenie, bogatą ilość detali, szczegółowość tego pasma. W KB04 są tylko trochę słabiej kontrolowane te pasma, gdzie Diamond robią to wszystko jeszcze precyzyjniej.

KBear KB04 vs Senfer DT6: Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że pomimo swojej niskiej ceny DT6 w niektórych kręgach uważane są za wybitne i dosyć neutralnie/łagodnie grające słuchawki, głównie za sprawą dobrego strojenia oraz co dziwi w tej klasie sprzętowej – przetwornika piezo, który powinien nadawać im specyficzny klimat dźwiękowy. Zanim zacznę opisywać dźwięk wspomnę tylko o DT6 pod kątem akcesoriów, albowiem dołączony kabel w moim odczuciu jest bardzo słaby pod względem jakości zarówno samego odczucia z obcowania z nim, jak i dźwiękowo. Jasne, w tej cenie jest po prostu zrozumiały, ale jeśli bierzemy pod uwagę Senfery to od razu poleciłbym wziąć również dodatkowy lepszy kabel do nich. U mnie sprawdził się kabel ze srebra, który pozytywnie wpływa na przekaz. Po pierwsze DT6 potrzebują więcej mocy niż KB04 do prawidłowego wysterowania, a sama wygoda użytkowania jest dużo mniejsza niż w przypadku KBear, gdyż u mnie pojawił się problem ze stabilnym umiejscowieniem słuchawek w uszach. Nigdy wcześniej, nawet w przypadku Blon BL-03, taki problem u mnie nie wystąpił. Biorąc pod uwagę kwestie muzyczne DT6 grają lekko przymglonym dźwiękiem, lecz bardzo równym i liniowym. Wokale są bliskie, czyste, ciepłe, jednocześnie świetnie wybrzmiewają i łączą się z górą, która w najmniejszym stopniu nie sybilizuje w żadnym utworze. Wokale są najbardziej elektryzujące w tych słuchawkach. KB04 również dają popis w kwestii średnicy i wokali bo odwzorowują podobnie bliskość, jednak tutaj poczujemy uwolnienie w przestrzeni i lekkość w porównaniu do DT6, gdzie jest to wszystko dosyć stłumione. W Senferach bas jest trochę płytki, choć tworzy jakieś tło. Nie ma go jednak zbyt wiele, mimo, że da się odczuć uderzenie oraz to, że midbas i subbas są na swoich miejscach. Przynajmniej nic nie wchodzi nam na inne pasma. KB04 mają bardziej wyrazisty bas, nawet subbas jest mocniejszy, szybszy, bardziej nakonturowany, solidniejszy. Sama przestrzeń, budowanie sceny, separacja instrumentów i wybrzmiewanie dźwięków na planie również są bardziej namacalne i imponujące niż w DT6. Mimo tak wielu przetworników w DT6 i samego piezo, który w zasadzie oddaje może delikatnie wierniej wysokie tony to jednak KBear przoduje w tej rywalizacji i przemawia do mnie dużo bardziej. To słychać, naprawdę słychać. DT6 mogą być bezpieczną przystanią dla osób wyjątkowo wrażliwych na wszelkie sybilanty i lubiące ciepłotę grania przy zachowaniu dobrej techniki i neutralności w przekazie. Dla mnie są zbyt zamglone i zbyt niewygodne by mogły przodować w tym starciu, a KBear przy nich aż ociekają energią i czystością w przekazie.


Podsumowanie

Moim zdaniem KBear swoim najnowszym modelem KB04 stworzył bardzo ciekawą propozycję wśród tanich chińskich słuchawek, która oferuje w swoim przedziale cenowym bardzo wiele. Pod kątem wizualnym mamy bardzo ładnie wykonane doki wykonane z wytrzymałego stopu metalu. Słuchawki, które możemy dodatkowo zmienić pod siebie dźwiękowo dodając po czasie lepszy kabel czy zmieniając tipsy. Technicznie jest to jedna z lepszych propozycji, która bije na głowę takie fenomeny jak choćby Blon BL-03. Holografia, szczegółowość, jakość i tekstura basu przemawiają za KB04. Bliska i intymna średnica to coś czego zazwyczaj nie widuje się w tym segmencie. Wygoda i komfort użytkowania ostatecznie pozostawia dodatkowy plus, który dla wielu osób będzie głównym kryterium przy wyborze słuchawek dokanałowych, a gdzie przy np. Blon BL-03 przeważało o konieczności pożegnania się z tym równie świetnym produktem.


Słuchawki KBear KB04 możecie zakupić w zaprzyjaźnionym sklepie AK Audio Store z moim kuponem rabatowym „RYAN”.

Dostępne kolory: chrom

Link do aukcji ze słuchawkami: KBear KB04

Cena regularna: ???             Cena z kuponem: 25$ (bez mikrofonu) / 26$ (z mikrofonem)


1. Wchodzimy na aukcję, wybieramy co chcemy kupić i klikamy „Buy”.

2. Wybieramy metodę płatności np. Przelewy24/PayU, klikamy „+Leave message” zaraz pod produktem i wpisujemy notką do sprzedawcy nasz kod rabatowy (RYAN), po czym zamawiamy klikając „Place order”. W tym miejscu zanim klikniemy „Place order” można jeszcze ewentualnie użyć kuponów po prawej stronie – Select Coupon oraz Aliexpress Coupon.

3. Teraz po prostu zamykamy okno płatności (kartę z payu/przelewy24). Sprawi to, że nie opłacimy zamówienia od razu.

4. W tym momencie mamy zamówienie w „My orders” na Aliexpress, które nie zostało opłacone.

5. Czekamy na zmianę ceny przez sprzedawcę (robi to manualnie, zazwyczaj jest to wykonane na drugi dzień z samego rana – inna strefa czasowa) i wtedy dopiero opłacamy zamówienie klikając na „Pay now” przy produkcie w „My orders”.


KBear KB04 [ENG]

in-ear earphones review


KBear KB04 earphones are very different in style from the previous models of this manufacturer. Chrome shells, minimalist look and very attractive price. Introduced without much publicity, but they have already begun to conquer the market. Let’s see if there is anything to admire.


Presentation of the set

The set consists of:

 • box
 • KBear KB04 earphones
 • 2 pin 3,5 mm cable
 • 2 x set of S, M, L silicone tips
 • clip
 • user manual

The KBear KB04 earphone box is quite standard in the latest manufacturer’s models. Small, black, presenting what is inside. Inside we have the instruction, under it exposed shiny earphones and silicone black tips. In a separate box we also find a detachable 2-pin cable with a 3.5mm plug and 0.78mm pins (to choose with or without remote control) and an additional set of tips (with a different sound profile) made of the same material but with a thicker, red sleeve, which they are transparent – just like in the KBear Diamond set, except that there were no foams there. At this time I have to point out that changing the tips and the cable in these earphones strongly affects the sound, so the final signature really depends on the selection of individual elements. Unfortunately, for this price we will not get any case in the set, we will find an attached clip for consolation. A complete description of the technical specification can be seen on the back of the box.


Product quality / Comfort of use

IMG_20200419_124618 OK

The earphones are made of zinc alloy, they have a smooth finish on the entire surface. They are made very solidly, and their weight speaks for itself – they are not light due to the fact that they were made of metal and despite their small size you can feel the weight. In comfort, however, it does not bother in any way because the earphones fit very well, and they lie firmly in the ears. Due to the finish, they colect fingerprints easily, even harder than Blon BL-03, where the surface of the shells is also mirrored. Generally, they give the impression of being very well made and I don’t complain too much here. The quality of the attached cable can be assessed on an average, it is already a standard in this price range – it is not bad, but it could be better. In Senfer DT6 or Blon BL-03 earphones, the cables are immediately replaceable due to their poor performance and negative impact on the sound, but here I must calm down – it can be listened to without any major problems. The mentioned cable is a made by KBear similar to those of other models of this manufacturer, so it will not be a product like straight from the flagship Diamond model, in which the company opted for something premium, and a black and schematically simple 4 Core twisted cable made of silver-plated copper. However, the cable is comfortable, thin, and unfortunately likes to tangle. Black memory segments are embedded in the cable, which is not disturbed at all, they are well shaped. However, I recommend getting better-quality cables and a set of accessories for this type of earphones that will pull out the full potential of the desired core – drivers hidden under the shells. This always adds another positive aspect to the sound, comfort and communing with a set of earphones.


Technical specification

 • Type of drivers: 1 x dynamic driver PU 10 mm, 1 x armature driver
 • Impedance: 24 Ohm
 • Sensitivity: 111 dB
 • Frequency response: 7 Hz – 40 KHz
 • Cable: 1,25m long, 3.5 mm plug straight and gold-plated, 2-pin 0.78mm connector, twisted  silver plated copper, memory sections
 • Material: polished zinc alloy

Sound

The low tones are present in the message in an unobtrusive but noticeable way. In the foreground, we have presented the midbas, which gives a soft background to the songs. It is slightly blurred, but not foggy, and mild. The subbass is obviously present, but it is not intrusive, which means that the bass does not flood other bands. Quantitatively it is less than midbass. The kick from the bottom is strong, but this is not a typical amount of bass for someone who likes these parts of sound. Personally, I did not feel the lack of this frequency in the general reception, it is really satisfying, straight and pleasant. Technically, the bass is compact, really fast, with good control, and overall, as a frequency, it offers a really good background for the songs, both in terms of balance, which is not exaggerated in any way, but also because of the quality and technique.

Medium tones, after which I expected to withdraw … they are not like that at all! The vocals are closer than I expected for earphones focused on entertainment sounding. They are rather warm, but not hazy, and at the same time very expressive, close and intriguing. This frequency has a lot of details, it’s diverse and interesting. The medium part of frequency in this model is clean, transparent and natural. It’s really nice to listen to. I could even say that it is one of the most interesting parts worth experiencing in person, especially in this price range and in this type of earphones.

The treble has a very wide and rich spectrum, and their resonance in space is above average. The treble reflects a lot of details and many factors depend on which player we pair the earphones with. For this reason, I would recommend something warm to these earphones, because with my Xduoo X3II this earphones in some songs can let you know with a little sharpness. However, this is sporadic, especially noticeable when listening to poor quality music. After replacing the cable for a better Yinyoo brand, the sharpness at these specific moments completely disappeared, so the issue of the negative impact of the factory sound cable on the drivers in these earphones actually exists. However, due to the characteristics of this frequency, we get very detailed and interesting sound that draws every little detail from the music, and the earphones seem to be very energetic and lively.

Holography that needs to be praised. Wide stage built in width, satisfying depth, though not so much as to be able to analyze individual plans built in front of us in the distance, but at the same time audible air in the sound. The details are at a high level and the separation of the instruments is very good, although not laboratory accurate. The elements on the stage are arranged very well, in the right places, and their positioning in every case is impeccable.

The general characteristics of the earphones are entertaining playing on a smooth U-shaped set in the direction of V, with a slightly sweet, pleasant signature. We have a lot of bass here, close and varied midrange, energetic and detailed playing, with an arranged well stage and very good separation of instruments. With good quality music focused on energy and entertainment as well as a warmly playing, solid player we will have a great duo to listen to. Power controlling these earphones is very easy, so they are suitable for pairs with power weaker players or even a smartphone.


Comparisons

KBear KB04 vs Blon BL-03: BL-03 is the king in its price range, beating almost everything that meets its path, not giving up on even several times more expensive earphones. These are outstanding iems that can incredibly draw with passion into listening to favorite songs. Therefore, the KB04 war with BL-03 is not easy. Already at the start, by their status, the Blons have a plus to their presence, and KB04 has to make up for everything it can. Low tones are generally less in KB04 than in BL-03. In KBear, the bass has a nice texture, it is very fast, balanced between midbass and subbass respectively. The midbas are slightly blurred, the subbass is not as heavily boosted as in the Blons. However, the texture and the speed of the bass is on the side of KB04. The space effect sensations are stronger to notice in BL-03, but KB04 does not stick out much because in this matter it also has a lot to say. KBear defends itself with a beautiful middle frequency that whispers in our ear directly, close and pleasantly. Blons are entertaining devils, raging and tugging at every note they have the opportunity to sound. KB04 are also suitable for this type of music, but they do it calmer compared to BL03. Blons do the „wow” effect, which we will not feel in KB04 because they try to present the same music in a slightly different way, but compared to BL-03, not intrusive. Technically, therefore, when we really get used to KBear, we will notice that, apart from the energy that emanates from the Blons in principle, KB04 beats them in technical aspects such as clarity of transmission, separation of instruments or the quantity and somehow details. Control is better in many ways with KBear earphones and I say this although the fact that BL-03 I really like much. In addition to all these aspects of sound, there is one more thing that KB04 does better – isolation and comfort. Every user and owner of Blons will know what I am talking about, and here it is really a big plus in favor of KBear.

KBear KB04 vs KBear Diamond: Diamond is currently one of the best KBear earphones, which are placed in a completely different place when it comes to class than the reviewed KB04. We also don’t forget about Diamond multi-stage tuning in cooperation with people from the audio environment. Therefore, it is another heavy opponent for the iems mentioned above. Diamond are beasts, they have a huge kick in the bottom part, great holography and details. These flagships are addictive earphones for fans of club and electronic music or any genres where a solid bass base is needed, but also listening pleasure in itself. Quantitatively the bass is less in KB04 than in Diamond. It is also a completely different type of it because the Diamonds have a specific and powerful subbass, and the midbass is the one that stays in the distance and completes the presence. In KB04 it is the other way round, the midbass excels, and the subbass completes the song by making a slight impression. Technically, Diamond will obviously be better than KB04, there is probably no doubt here. The midrange in KB04 is more intimate and close than in Diamond, where it melts in space and somewhere sometimes it can disappear behind this crazy bass, and in KB04 it is always present next to and charming. Both pairs are similarly tuned in terms of treble, where we have a lot of airy effect, a rich amount of details. In KB04 there are only a little less controlled those frequencies, where Diamonds do it all even more precisely.

KBear KB04 vs Senfer DT6: It should be noted at the first that despite their low price, DT6 in some groups are considered outstanding and quite neutral / gently playing earphones, mainly due to good tuning and what is surprising in this class – the piezo driver, which should give them a specific sounding. Before I start describing the sound, I will mention only DT6 in terms of accessories, because the attached cable in my opinion is very poor in terms of the quality of both the feeling of contact with it and the sound. Sure, at this price it is simply understandable, but if we are considering Senfers then I would immediately recommend taking an additional better cable for them. I’ve used a silver cable that has a positive effect on the sound. First of all, DT6 need more power than KB04 for proper control, and the comfort of use is much less than in the case of KBear, because I had a problem with the stable position of the earphones in the ears. Never before, even in the case of the Blon BL-03, this problem has not occurred to me. Considering the music issues, DT6 play with a slightly hazy sound, but very straight and linear. The vocals are close, clean, warm, at the same time they resonate well and combine with the treble, which does not sibilize in any song. Vocals are the most electrifying in these earphones. KB04 also show off in terms of midrange and vocals because they reproduce similarly closeness, but here we will feel release in space and lightness compared to DT6, where it is all quite muffled. In Senfers the bass is a bit flat, although it creates some background. However, there is not much of it, although we can feel the impact and the fact that the midbas and subbasses are in their places. At least nothing falls into other frequencies. KB04 have a more expressive bass, even the subbass is stronger, faster, more contoured, more solid. The space itself, building the stage, separating the instruments and sounding on the set are also more tangible and impressive than in DT6. Despite so many drivers in DT6 and the piezo itself, which can give a slightly more faithful high tones, KBear excels in this competition and speaks to me much more. It can be heard, it can really be heard. DT6 can be a safe haven for people extremely sensitive to all sibilants and those who like the warmth of playing while maintaining good technique and neutrality in the message. For me they are too hazy and too uncomfortable to be able to excel in this fight, and KBear with comparing to DT6 are dripping with energy and purity in the message.


Summary

In my opinion, KBear with his latest model KB04 has created a very interesting proposition among cheap Chinese earphones, which offers a lot in its price range. Visually, we have very nicely made iems made of durable metal alloy. Earphones that we can additionally change in terms of sound, adding a better cable or changing tips. Technically, this is one of the best proposals that beats such phenomena as Blon BL-03. Holography, detail, quality and texture of the bass speak for KB04. A close and intimate midrange is something you don’t usually see in this segment. Comfort of use ultimately leaves an additional plus, which for many people will be the main criterion when choosing earphones, and where, for example, the Blon BL-03 prevailed about to say goodbye to this equally great product.


You can buy KBear KB04 earphones in a friend’s AK Audio Store with my „RYAN” discount coupon.

Available colors: chrome

Link to auction with earphones: KBear KB04

Regular price: ???           Price with coupon: 25$ (without mic) / 26$ (with mic)


1. We enter the auction, choose what we want to buy and click „Buy”.

2. Choose the payment method, e.g. Przelewy24 / PayU, click „+ Leave message” right under the product and enter our rebate code (RYAN) with the seller, and then order by clicking „Place order”. Here, before you click „Place order” you can still use the coupons on the right – Select Coupon and Aliexpress Coupon.

3. Now we just close the payment window (payu card / transfers24). This means that we will not pay for the order right away.

4. At this time, we have an order in „My orders” on Aliexpress that has not been paid.

5. We are waiting for the seller to change the price (he does it manually, usually it is done the next day in the morning – another time zone) and then we pay the order by clicking „Pay now” next to the product in „My orders”.